بازی‌های Square Enix گران می‌شوند

طبق اطلاعات جدید ارائه شده، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی‌های آینده‌ی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) با قیمت ۷۰ دلار به فروش می‌روند.

به گزارش اینتیتر به نقل از گیم فا،‌ نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی‌های آینده‌ی شرکت اسکوئر انیکس شامل Forspoken و Final Fantasy 7 Remake Intergrade در فروشگاه‌های استیم و اپیک گیمز با قیمتی بیش از ۶۰ دلار به فروش می‌روند. این در حالی است که قیمت نسخه‌های Digital Deluxe این بازی‌ها گران‌تر و معادل ۹۵ دلار (۹۰ پوند) هستند. بازی‌های شرکت اسکوئر انیکس پیش‌تر با قیمت ۶۰ دلار در فروشگاه‌های مربوط به رایانه‌های شخصی به فروش می‌رفتند.

حال با قیمت‌گذاری جدید، قیمت نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی‌ها با عناوین کنسول‌های نسل جدید برابری می‌کند. از زمان عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس/اس و پلی‌استیشن ۵ در نوامبر ۲۰۲۰، بازی‌های کنسول‌های مذکور با ۷۰ دلار به فروش می‌روند. به نظر می‌رسد شرکت اسکوئر انیکس اولین ناشر بزرگی به شمار می‌رود که قیمت بازی‌های خود را در رایانه‌های شخصی به ۷۰ دلار رسانده‌ است.

موضوع قیمت‌ بازی‌های نسل بعدی یک بحث جنجالی است و ناشران هنوز به نقطه نظر مشترکی نرسیده‌اند. سال گذشته جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، از تصمیم این شرکت مبنی بر تعیین قیمت ۷۰ دلاری برای بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۵ مانند Demon’s Souls و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition دفاع کرد.

همچنین برخی از ناشران بزرگ مانند اکتیویژن (Activision) و تیک تو (Take-Two) قیمت بعضی از بازی‌های نسل جدید خود را افزایش دادند. پیش‌تر مدیرعامل شرکت تیک تو اشاره کرده بود که مصرف‌کنندگان برای قیمت ۷۰ دلاری بازی‌ها آماده هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.