امنیت فعلی منطقه و کشورهای منطقه مدیون زحمات شهید سلیمانی است

کد خبر : ۱۴۳۶۲۱
امنیت فعلی منطقه و کشورهای منطقه مدیون زحمات شهید سلیمانی است

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که امید داریم راه حل سیاسی، به راه حل اول در بحران‌های منطقه‌ای تبدیل شود، گفت: امنیت فعلی منطقه و کشورهای منطقه مدیون زحمات شهید سردار قاسم سلیمانی است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در صفحه اینستاگرام خود در گزارشی از نشست سران آستانه در ایران و سفر اخیر وزیر امور خارجه سوریه به تهران خطاب به مردم ایران نوشت:

« مردم عزیز ایران سلام؛

در دو روز گذشته، در کنار رییس جمهور پرتلاش کشورمان، دو روز پر کار، موفقیت‌آمیز و ان‌شاءالله پر ثمر را در عرصه دیپلماسی پویا پشت سر گذاشتیم.

اخبار دیدارها را در رسانه‌ها خوانده‌اید، همانطور که امروز در دیدار وزیر خارجه سوریه که به دعوتم به تهران آمده بود گفتم، تحلیل ما از روند مذاکرات برای همکاری‌های منطقه‌ای مثبت و با چشم‌اندازی روشن همراه است، چه در موضوعات امنیتی و سیاسی و چه در موضوعات اقتصادی.

در این دو روز اصل و بنیان همکاری موثر منطقه‌ای را رهبر معظم انقلاب به آقای اردوغان و پوتین یاد آوری کردند. از اشاره ایشان به این که ما امنیت ترکیه را امنیت خود میدانیم و ترکیه نیز امنیت سوریه را امنیت خود بداند، تا طرح دیگر مباحث مهم و راهبردی با رهبران روسیه و ترکیه.

بعد از این دیدارها و نشست موفق روند آستانه، امید داریم راه حل سیاسی، به راه حل اول در بحران‌های منطقه‌ای تبدیل شود.

اما آنچه در این دو روز بسیار احساس شد حضور دائمی شهید عزیزی بود که امنیت فعلی منطقه و کشورهای منطقه مدیون زحمات اوست، هم آنجا که آقای پوتین ترور ناجوانمردانه ایشان را در دیدار با رهبر معظم انقلاب محکوم کرد و هم امروز که وزیر خارجه سوریه نقش ایشان در ایجاد امنیت در سوریه و منطقه را یادآوری نمود.

از هر چه می‌رود سخن دوست خوشتر است
پیغام آشنا نفس روح پرور است

هرگز وجود حاضر غایب شنیده‌ای
من در میان جمع و دلم جای دیگر است…»

نظرات بینندگان