چپ جدید که خاتمی سخنگوی آن است، نمی‌گذارد حاکمیت مردم را به بهشت ببرد | خاتمی با ذهن حجاریان فکر می‌کند و با زبان تاجزاده سخن می‌گوید

کد خبر : ۲۶۰۱۱۵
چپ جدید که خاتمی سخنگوی آن است، نمی‌گذارد حاکمیت مردم را به بهشت ببرد | خاتمی با ذهن حجاریان فکر می‌کند و با زبان تاجزاده سخن می‌گوید

روزنامه رسالت در یادداشتی به سیدمحمد خاتمی حمله کرده و او را سخنگوی «چپ جدید» خوانده است. این روزنامه نوشت: چپ جدید داعیه دین‌داری هم ندارد. مراقبت می‌کند مبادا حاکمیت مردم را به بهشت ببرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از رسالت، خدا رحمت کند زعمای چپ قدیم را چند ادعای خوب داشتند که گاهی به آن عمل می‌کردند. اما چپ جدید یا چپ مدرن نه داعیه‌دار مبارزه با امپریالیسم است نه ادعای مبارزه با ظلم و ستم و استبداد جهانی را دارد. کلمه‌ای از مظالم آمریکا که نمی‌گوید، بلکه پنهان نمی‌کند که آمریکا خواه است! از همه مهم‌تر چپ جدید داعیه دین‌داری هم ندارد. مراقبت می‌کند مبادا حاکمیت مردم را به بهشت ببرد. احکام اولیه و ثانویه را متوجه نیست. حریم و حرمت حکم حجاب و قصاص و دیگر احکام را رعایت نمی‌کند و اصراری ندارد بگوید ما طرفدار اجرای احکام الهی هستیم.

این روزنامه سپس نوشته است: متأسفانه خاتمی، سخنگوی جریان چپ نو شده است. او با ذهن حجاریان فکر می‌کند و با زبان تاجزاده سخن می‌گوید. بیانیه ۱۵ بندی او دربرگیرنده دیدگاهی است که چپ نو را با براندازان خارج‌نشین به همنوایی وامی‌دارد. با ادبیاتی که خاتمی در گویش سیاسی خود استخدام کرده است کشتی طوفان‌زده جریان چپ نو را به سمت بندر نهضت آزادی هدایت می‌کند. چپ نو همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد دولت روحانی گذاشت با افتضاح برجام، سرمایه اجتماعی خود را از دست داد. الآن چاره‌ای ندارد به سمت تحریم برود تا این ورشکستگی را به‌عنوان یک هزینه برای جمهوری اسلامی فاکتور کند.

نظرات بینندگان