داستان طلاق و ازدواج مجدد علیرضا زاکانی چیست؟

کد خبر : ۳۴۷۷۹۸
داستان طلاق و ازدواج مجدد علیرضا زاکانی چیست؟

اخیرا در فضای مجازی حاشیه ها و شایعاتی منسوب به علیرضا زاکانی مطرح شده‌ که البته با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

اخیرا در فضای مجازی حاشیه ها و شایعاتی منسوب به علیرضا زاکانی مطرح شده‌ که البته با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزنو، علی غفاریان مدیرمسئول صراط نیوز نخستین فردی بود که در توئیتی کنایه آمیز پیرامون جدایی همسر اول یکی از مدیران شهر تهران بدون اشاره به نام زاکانی نوشت:همسر اول یکی از عالی‌ترین مدیران اجرایی شهر تهران به تازگی از وی طلاق گرفته است.

اوعلت جدایی خانم "معصومه پاکتی" وجود خانم "فاطمه حججی" بعنوان همسر دوم این مدیر منتخب اصولگرایان اعلام کرد.

آقای دکتر این روز‌ها مشغول سخنرانی در همایش‌های متعدد انتخاباتی است.

غفاریان همچنین در زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز توییت زده بود که مشخص نیست زاکانی این دفعه با کدامیک از همسرانش برای ثبت نام در انتخابات خواهد آمد ؟

ماجرای ازدواج زاکانی با خواهر شهید حججی

از سوی دیگر روزنامه اصفهان امروز نوشت که «به تازگی خبر ازدواج خواهر شهید حججی،(فاطمه حججی) واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی داشت.

به گزارش آفتاب ‎نیوز؛ بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این اقدام را فرهنگ‌سازی مثبت برای اصلاح نگاه اشتباهی خواندند که همیشه در مورد ازدواج وجود داشته است و برخی دیگر این کار را به شدت و با توهین و فحاشی مورد انتقاد قرار داده‌اند.

تا جایی که یکی از کاربران توییتر در این باره نوشت: همه با ازدواج مجدد خانمها مشکل دارند، چه بهاره رهنما باشد چه خواهر حججی چه هر شخص دیگری. آدم شوید لطفا.»

واکنش به شایعات درباره‌ طلاق زاکانی

پس این شایعات بود که سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به شایعات روزهای اخیر درباره‌ی زندگی خصوصی علیرضا زاکانی گفت: از همه مشارکت‌کنندگان این «پروژه» شکایت شده و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

عبدالمطهر محمدخانی در واکنش به شایعات اخیر درباره‌ی شهردار تهران در شبکه‌ی اجتماعی ایکس نوشت:«با یک جهش بی‌سابقه در عرصه فیک‌نیوز، دروغ‌پردازی بی‌شرمانه‌ای علیه زندگی شخصی شهردار تهران انجام شد.

از همه مشارکت‌کنندگان این «پروژه» شکایت شده و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

ریالی هم خرج زورگیرهای رسانه‌ای نکرده و نمی‌کنیم و صد البته که «خداوند از اهل ایمان دفاع خواهد کرد»

واکنش زاکانی به طلاق همسرش

در خرداد ماه ۱۴۰۰ شایعاتی درباره دو همسر داشتن علیرضا زاکانی منتشر شد. این درحالی بود که علیرضا زاکانی در خرداد ۱۴۰۰ و جریان تبلیغات «انتخابات» در واکنش به شایعاتی درباره‌ی اینکه او همسر دوم دارد گفته بود: حاشیه درست کردند که دو همسر یکی در تهران و یکی در قم دارم؛ شرم نمی کنند؟ من چه خاری در گلوی آنها هستم؟ وقتی روی کار بیایم آنها را راحت نمی گذارم هر چه خوردند و بردند از گلویشان بیرون می کشم.

بخشی از اظهارات زاکانی در یک نشست خبری توسط باشگاه خبرنگاران صدا و سیما که هشت خرداد ماه ۱۴۰۰ منتشر شده بود به شرح زیر است:

«به دخترم که نخبه بود گیر دادند. دختر من می خواست درسی بخواند که بعدا به درد ملت بخورد. دخترم شاگرد ممتاز دانشگاه شریف است‌ . دختر من بدون رانت و بورس رفت سوئیس و درسی که باید ۲ ساله می خواند را یک ساله طی کرد و فرزندش در آستانه اتمام تحصیل به دنیا آمد نوه‌ام الان شناسنامه آنجا را دارد و به کشور برگشت.

دو روز قبل گفتم که دو آپارتمان ۹۵ متری دارم و همسرم هم یک آپارتمان ۷۵ متری در پردیسان دارد که بعدا دختر و دامادم آنجا ساکن خواهند شد.

بعد حاشیه درست کردند که دو همسر یکی در تهران و یکی در قم دارم؛ شرم نمی کنند؟ من چه خاری در گلوی آنها هستم؟ وقتی روی کار بیایم آنها را راحت نمی گذارم هر چه خوردند بردند از گلویشان بیرون می کشم.

دانشگاه دختر من پولی نبود و از ۱۴ نفر، دختر من بین ۸ نفر موفق شده بود. من یک ریال خرج دخترم نکردم و دخترم و همسرش آنجا کار می کردند و خرج خودشان را می دادند»

معصومه پاکتچی کیست؟

معصومه پاکتچی، همسر علیرضا زاکانی، حضور اجتماعی فعالی دارد.

او در حوزه علمیه تحصیل کرده و مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران است.

زاکانی چند سال قبل درباره فرزندانش گفته بود: «بنده در دوران دفاع مقدس تصمیم به ازدواج با همسر یک شهید که یک فرزند داشت گرفتم.

اکنون سه داماد دارم. دختر اولم در دبیرستان ازدواج کرد، اما دو دختر دیگرم بعد از کنکور ازدواج کردند. ازدواج هیچ‌یک از فرزندانم سیاسی نبوده است.»

رسانه‌های متعددی در باب تحصیل دختر علیرضا زاکانی و تولد نوه وی در سوئیس منتشر کرده‌اند. مریم زاکانی برای دریافت مدرک فوق‌لیسانس خود در رشته علوم انسانی دیجیتال به دانشگاه اکول پلی‌تکنیک فدرال لوزان رفت. او هنگامی که مشغول به تحصیل در ترم دوم فوق‌لیسانس بود، فرزندش را به دنیا آورد؛ به همین دلیل گفته می‌شود که نوه علیرضا زاکانی دو تابعیتی است. زاکانی در واکنش به این اخبار اطلاعیه ای را از ستاد خود منتشر کرد که دختر وی هیچ‌گونه بورسیه تحصیلی از داخل و خارج ایران دریافت نکرده و هیچ تعهدی نسبت به دانشگاه و کشور محل تحصیل ندارد و فقط به جهت سابقه ممتاز تحصیلی در این دانشگاه به صورت رایگان مشغول به تحصیل شده‌است.

نظرات بینندگان