«اپل واچ» سری ۱۰ چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟

کد خبر : ۳۵۱۷۶۸
«اپل واچ» سری ۱۰ چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟

مارک گورمن (Mark Gurman) از بلومبرگ گزارش می‌دهد که احتمالا اپل واچ‌های سری ۱۰ نمایشگرهای بزرگ‌تری خواهند داشت همچنین این ساعت‌ها در نظارت بر مواردی همچون فشار خون بالا و آپنه خواب با مشکل مواجه شده‌اند.

به گزارش اینتیتر به نقل از جماران، نمایشگرهای بزرگتر به اپل واچ می‌رسند. در خبرنامه پاور آن(Power On) این هفته، گرومن نوشته است که مدل‌های سری ۱۰ دارای نمایشگرهای بزرگ‌تری نسبت به نسخه‌های قبلی اپل واچ معمولی خواهند داشت و یکی از گزینه‌ها احتمالا از نظر اندازه نزدیک به اپل واچ اولترا(Apple Watch Ultra) خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود اپل واچ سری ۱۰ نازک‌تر نیز باشد. نسخه بزرگ‌تر اپل واچ سری ۱۰ صفحه‌نمایش دو اینچی دارد که کمی بزرگ‌تر از صفحه نمایش ۱.۹۳ اینچی اپل واچ اولترا است.

اپل واچ سری ۱۰ و اپل واچ اولترا ۳ به احتمال فراوان پردازنده قدرتمندتری خواهند داشت. درحالی‌که این امر می‌تواند زمینه را برای برخی از ابزارهای هوش مصنوعی در آینده فراهم کند، گورمن می‌گوید اپل درحال‌حاضر هیچ برنامه‌ای برای ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل روی این ساعت‌های هوشمند ندارد.

شرکت اپل همچنین روی قابلیت‌های نظارت بهداشتی پیشرفته‌تری برای ساعت‌های هوشمند خود کار می‌کند، اما به نظر می‌رسد برخی از این قابلیت‌ها به موقع برای عرضه بعدی آماده نباشند. این موارد شامل ابزارهایی برای اندازه‌گیری فشار خون بالا و تشخیص آپنه خواب است. به گفته گورمن، اپل در توسعه فناوری این قابلیت‌ها با مشکلات جدی مواجه شده است. برای مثال، نظارت بر آپنه خواب بر اندازه‌گیری اشباع اکسیژن خون تکیه دارد، موردی که اپل در حال حاضر نمی‌تواند به دلیل ممنوعیت کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده(ITC)، آن را ارائه دهد.

به گفته گورمن، ممکن است امسال نسخه جدیدی از اپل واچ اس‌ای(Apple Watch SE) را با پوسته پلاستیکی به جای آلومینیوم ببینیم که می‌تواند قیمت اولیه را کمی کاهش دهد. هر دو مدل اپل واچ سری ۱۰ و نسل بعدی اپل واچ اولترا تراشه‌های جدیدی برای افزایش عملکرد خواهند داشت.

 

نظرات بینندگان