ماجرای عجیب هوادار متمول پرسپولیس

کد خبر : ۲۶۰۳۹۷

هوادار متمول پرسپولیس بحثی است که این روزها بیشتر از هر زمانی مطرح می‌شود اما به گفته درویش حمایت‌های او از سال‌ها قبل وجود داشته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، الکس هادی تقی، نامی است که چند صباحی می‌شود بر سر زبان‌ها افتاده و از او با عنوان "هوادار متمول" یاد می‌شود. موضوع او به حدی پیش رفته که در ماه‌های اخیر مدیران پرسپولیس نیز در مورد او مجبور به اظهار نظر شده‌اند. البته ماجرای این هوادار پولدار به تابستان امسال معطوف نمی‌شود. زمستان ۱۴۰۱ بود که پیشنهاد خرید پرسپولیس به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار حسابی در فضای فوتبالی ایران سر و صدا کرد.

او با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس، خود را تاجری ایرانی که ساکن کانادا است معرفی کرد و با اشاره به علاقه دوران کودکی و ۴۰ ساله‌اش به این تیم، خواهان مذاکره برای خرید آن و هزینه‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری شد! بعد از آنکه خبر جدیدی در مورد این موضوع منتشر نشد، گفته می‌شد که او در جذب بازیکنان مورد نیاز کادرفنی به پرسپولیس کمک می‌کند. جالب اینکه او با انتشار عکس فتوشاپ شده امباپه با پیراهن پرسپولیس به نوعی خواست تمکن مالی خود را به رخ بکشد.

موضوع هوادار متمول در برنامه این هفته فوتبال برتر نیز مورد توجه بود و بخشی از حرف‌های درویش و میثاقی را به خود اختصاص داد. درویش به سوالات مجری برنامه در مورد این هوادار پولدار پاسخ می‌دهد. در ادامه به بازخوانی این گفت‌وگو می‌پردازیم:

هوادار متمول هم دارید، یعنی کیف پول دات می برایتان پرداخت می‌کند!

بحث هوادار متمول بارها در چند برنامه مطرح شد. کسی بود که هر از چند گاهی به ما محبت می‌کرد اما هیچ ارتباطی با باشگاه نداشته. او از سال ۵۳ به پرسپولیس علاقه داشته است. او در دوره همه مدیریت‌ها زمانی که باشگاه برای خرید بازیکن یا مسافرت گیر می‌کرد، از او کمک می‌گرفت اما در قرارداد بازیکنان هیچ تاثیری نداشته که بگوید مثلا پنج میلیارد من می‌دهم.

دقیقا داشته! رضا اسدی-مسعود ریگی؛ این بنده خدا گفته بود از ریگی خوشم نمی‌آید و رضا اسدی را بگیرید. گفته بودند رضا اسدی ۸ تومان است و ما ۵ تومان بیشتر نداریم و گفته‌اند ۴ تومنش را من می‌دهم!

حتما آن موقع وضعش بهتر بوده. دوره ما اینجوری نشد. مثلا رفتم کمپ باشگاه را سر بزنم دیدم غذایشان مرتب است. این بنده خدا گفت که پول را به آشپزی می‌دهد و غذا را مهیا می‌کند. این کار بزرگی است.

این که خوب است ولی پول‌های قراردادی را به باشگاه می‌آوردید یا زیرمیزی می‌داد؟

تا به امروز از طرف ایشان یک ریال پول داخل باشگاه نیامده است.

این هم مصداق تخلف است. دادنش را که داده، در حساب‌های باشگاه نیامده.

او پولی وارد باشگاه نکرده و اگر ارتباطی با بازیکن داشته، به او پرداخت کرده است. مثلا اینطور است که بازیکن گرفتار است و یک چک به او می‌دهند و پول نقد می‌گیرند. این به ما ربط ندارد. بازیکن به او چک می‌دهد و پول می‌گیرد و می‌گوید ۶ ماه دیگر چکم را پاس کن‌.

شما می‌گویید قراردادهای‌تان ۱۳-۱۴ تومان است ولی من مطمئنم بالای ۲۰تومان پول می‌گیرند.

به والله امکان ندارد. اصلا امکان ندارد. کار خوب سازمان لیگ این بود که آپشنها بیشتر از ۲۰ درصد نبود. بیرانوند آمد و گفت که سال گذشته آپشن من ۷ میلیارد بود اما وکیلش گفت که امسال بیشتر از ۲۰ درصد نخواهد شد.من خودم گفتم بزنید بیشتر ولی گفتند آیین نامه است و نمی‌شود.

نظرات بینندگان