رونمایی از جدیدترین گزینه سرمربیگری پرسپولیس؛ مرد اول نیمکت سرخپوشان از سری‌آ می‌آید؟

کد خبر : ۳۴۶۷۴۸
رونمایی از جدیدترین گزینه سرمربیگری پرسپولیس؛ مرد اول نیمکت سرخپوشان از سری‌آ می‌آید؟

دراگان اسکوچیچ، جدی‌ترین گزینه هدایت پرسپولیس در طول روزهای گذشته بود اما رقم درخواستی او با بودجه موردنظر سرخ‌پوشان مغایرت داشت و همین مسئله باعث شد تا مذاکرات با سرمربی سابق تیم ملی به بن‌بست برسد و پروژه انتخاب دراگان اسکوچیچ در نقش جانشین اوسمار ویرا منتفی شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از نواندیش، بعد از منتفی‌شدن حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت پرسپولیس، حالا نام ۲ گزینه جدید برای هدایت سرخ‌پوشان به میان آمده است.

مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از آنکه چالش انتخاب سرمربی در بازار زمستانه را با موفقیت پشت سر گذاشتند و اوسمار ویرا در نقش جانشین یحیی گل‌محمدی توانست موفق عمل کند و فصل برای سرخ‌پوشان پایتخت با کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم به پایان رسید، حالا بار دیگر با چالش انتخاب سرمربی، این‌بار در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه مواجه هستند؛ آن‌هم در حالی‌که تصور می‌شد ویرا در کسوت سرمربی پرسپولیس به کارش ادامه خواهد داد اما سرمربی برزیلی معادلات را تغییر داد!

پرسپولیسی‌ها در مقطع قبلی، پیش از توافق با اوسمار ویرا، پای میز مذاکره با برانکو ایوانکوویچ نشستند و این سرمربی کروات به درخواست سرخ‌پوشان پایتخت پاسخ منفی داد اما در مقطع کنونی، شرایط تغییر کرده است؛ چرا که نه‌تنها ویرا رسماً عدم تمدید قرارداد خود با پرسپولیس را اعلام کرده، بلکه ایوانکوویچ هم در تیم ملی چین مشغول به فعالیت است تا مدیران باشگاه به دنبال انتخاب گزینه دیگری برای هدایت تیم‌شان در فصل جدید باشند و آن‌ها امیدوارند که در فصلی که پرسپولیس باید در لیگ برتر، جام حذفی، سوپرجام و لیگ نخبگان آسیا به میدان برود، بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

عدم توافق مالی علیه حضور اسکوچیچ روی نیمکت پرسپولیس

دراگان اسکوچیچ، جدی‌ترین گزینه هدایت پرسپولیس در طول روزهای گذشته بود و حتی به‌واسطه یکی از بازیکنان سرخ‌پوش، مذاکرات خوبی هم با اسکوچیچ انجام شده بود. در حالی‌که به نظر می‌رسید توافقات اولیه میان طرفین نهایی شده اما رقم درخواستی اسکوچیچ با بودجه موردنظر سرخ‌پوشان مغایرت داشت و همین مسئله باعث شد تا مذاکرات با سرمربی سابق تیم ملی به بن‌بست برسد و پروژه انتخاب دراگان اسکوچیچ در نقش جانشین اوسمار ویرا منتفی شد و نام این سرمربی کروات از بین گزینه‌های مدنظر مدیران باشگاه پرسپولیس کنار رفت.

مرد ایتالیایی با کوله‌باری از تجربه به تهران سفر می‌کند؟

سرخ‌پوشان در حالی فعلاً برنامه‌ای برای استخدام سرمربی داخلی ندارند و برخلاف شایعات، چهره‌هایی مانند علی دایی و مهدی تارتار مذاکره‌ای با مدیران باشگاه پرسپولیس نداشته‌اند که اولویت آن‌ها استخدام سرمربی خارجی است. در این زمینه بعد از منتفی‌شدن حضور اسکوچیچ در پرسپولیس، نام گزینه‌های مختلف به میان آمده است که یکی از جدی‌ترین گزینه‌های مطرح شده برای هدایت پرسپولیس، والتر ماتزاری است که با توجه به رزومه او در سالیان گذشته، به نظر می‌رسد حضور او روی نیمکت پرسپولیس می‌تواند اتفاق ویژه و جالب‌توجهی باشد.

ماتزاری در دوران فعالیت خود بیشتر در سری‌آ ایتالیا مشغول به فعالیت بوده و در تیم‌هایی چون ناپولی، اینتر، تورینو و کالیاری تجربه فعالیت دارد و آخرین تجربه حضور این سرمربی ایتالیایی هم روی نیمکت ناپولی در فصل اخیر سری‌آ بود که نتوانست انتظارات را برآورده کند و از سمت خود کنار رفت. او همچنین تجربه حضور روی نیمکت واتفورد را هم در کارنامه خود دارد و گفته می‌شود که مذاکرات اولیه با این سرمربی ۶۲ ساله آغاز شده و فعلاً خبری از توافق با ماتزاری مخابره نشده است.

نام میخنیویچ هم روی میز آمد!

چسلاو میخنیویچ، یکی دیگر از گزینه‌های مطرح شده برای هدایت تیم پرسپولیس است. این سرمربی ۵۷ ساله و لهستانی در تیم‌های مختلف در عرصه باشگاهی تجربه سرمربیگری دارد که می‌توان به حضور در لژیا ورشو اشاره داشت. میخنیویچ که در کارنامه‌اش تجربه سرمربیگری در تیم ملی لهستان را هم دارد، در فصل اخیر لیگ عربستان برای مدتی کوتاه روی نیمکت ابها حضور یافت که در ۹ بازی تنها ۳ برد به‌دست آورد. با وجود کارنامه پرنوسان این سرمربی ۵۷ ساله، نام او به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت پرسپولیس به میان آمده و باید دید مدیران باشگاه پرسپولیس در صورت شکست در مذاکرات با ماتزاری به سراغ این سرمربی لهستانی خواهند رفت یا آن‌ها می‌توانند با سرمربی سابق ناپولی به توافق برسند و جانشین اوسمار ویرا از ایتالیا خواهد آمد.

نظرات بینندگان