آقای تاج به چه قیمتی حاضر هستید سر کار باشید؟ | از علی دایی، فغانی و فردوسی‌پور دفاع می‌کنم | جواد خیابانی شاید حقوقش کم شده که الان دوزاری‌اش افتاده!

کد خبر : ۳۴۷۰۴۲
آقای تاج به چه قیمتی حاضر هستید سر کار باشید؟ | از علی دایی، فغانی و فردوسی‌پور دفاع می‌کنم | جواد خیابانی شاید حقوقش کم شده که الان دوزاری‌اش افتاده!

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: هر جای دنیا بود رییس فدراسیون فوتبال در این شرایط استعفا می‌داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از اطلاعات، اصغر شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی «اطلاعات آنلاین»، پیرامون موضوع مبارزه با فساد در فوتبال اظهار داشت: من فکر می‌کنم این افرادی که بازداشت شده‌اند بزرگ نیستند و باید بزرگترها را گرفت. در این کشور کسی زورش به مهدی تاج می‌رسد؟ از ایشان بپرسند که چرا این آدم‌ها در زیرمجموعه اش تخلف می‌کردند و او خبر نداشت. اگر خبر داشت و اقدامی نمی‌کرد که خودش هم باید پاسخگو باشد و اگر هم بی خبر بوده چه می‌گذرد پس مدیری نیست که لایق نشستن روی آن صندلی مهم باشد.

وی افزود: من اشتباه می‌کردم از او (مهدی تاج) انتقاد می‌کردم، چون کسی زورش به او نمی‌رسد. این مسئله فساد در استان کرمان اتفاق افتاده است. من آنجا کار کرده‌ام، آن‌ها مردمان خوبی هستند و نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاده و به نظرم ورود غریبه‌ها به فوتبال آنجا دلیل این اتفاق بوده است.

شرفی گفت: فوتبال ما سیاسی است. چرا وی‌ای آر را نمی‌آورند؟ چه کسانی از نبودن این سیستم سود می‌برند؟ در بازی آخر لیگ به نظرم آن صحنه آفساید بودو قهرمان را تعیین کرد. آیا داور جرات داشت آن صحنه را آفساید بگیرد؟ پوست او را می‌کندند. بازیکن استقلال (مهرداد محمدی) که آن حرف‌های زشت را زد از روی عصبانیت بود. در این فوتبال به این افراد بر نمی‌خورد که یک بازیکن آنگونه علیه‌شان حرف می‌زند؟ انگار اصلا از توهین بدشان نمی‌آید.

پیشکسوت فوتبال ایران افزود: الان فغانی کجاست؟ برای چه کسانی سوت می‌زند؟ مگر این داور یک روزه شده فغانی؟ برای این داور سرمایه گذاری شده است. علی دایی کجاست؟ همه دنیا قبولش دارند، اما ما اینجا کنارش می‌گذاریم. فردوسی پور را چرا کنار گذاشتند؟ همه دنیا مهره‌های خود را نگه می‌دارند و حمایت می‌کنند و ما حذف می‌کنیم. آقای فدراسیون فوتبال، دزدی از کارمندان شما شروع شده است. مثلا محمد دادکان چرا باید کنار باشد؟ این دادکان از دوره جوانی اش معترض بود. من با حشمت مهاجرانی الان کاری ندارم، اما چرا باید کنار باشد؟

وی بیان داشت: من متاسفم که درباره این آدم صحبت می‌کنم، اما آقای جواد خیابانی الان دوزاری اش افتاده است. شاید حقوقش کم شده است. من زمان حضورم در برق شیراز نگفتم این داورها حقوق‌شان کم است؟ گفتم این‌ها با حقوق کم قضاوتی می‌کنند بین دو تیم که چند میلیارد پول دارند و معلوم است که خرید و فروش می‌شوند. رییس فدراسیونی که می‌خواست آپارتمان بخرد پول نداشت و من رفتم از صاحب ملک تخفیف گرفتم الان همان آدم میلیارد شده است. از کجا آورده است؟ یک آدمی به نام علی خسروی که داور بود رفت لیست جمع کرد و بقیه امضا کردند و گفتند شرفی به داورها توهین کرده است. من گفته بودم برخی از این داورها پول گرفته اند. حالا همین خسروی از شیتیل بگیرها حرف می‌زند. آقای خیابانی چطور قبلا از دزدها نمی‌گفتید؟ تا الان کجا بودید؟ من الان از علی دایی و فغانی و فردوسی‌پور دفاع می‌کنم؛ هیچ ارتباطی هم با اینها ندارم، اما وقتی این‌ها کنار باشند کار به این فساد کشیده می‌شود. یک روز به همین عادل فردوسی‌پور گفتم به جای این کار برو دنبال وکالت، چون در این جایگاه بمانی حذفت می‌کنند.

شرفی در ادامه به «اطلاعات آنلاین» گفت: هر جای دنیا بود رییس فدراسیون استعفا می‌داد. آقای تاج به چه قیمتی حاضر هستید سر کار باشید؟ حتما برخی از تاج حمایت می‌کنند که از جایش تکان نمی‌خورد. ماجرای قرارداد ویلموتس چه شد؟ مگر آقای تاج نگفته بود این قرارداد بهترین است؟ من دوست دارم بروم در محیط فوتبال، اما نمی‌روم. می‌روم جام پیشکسوتان را تماشا می‌کنم. شما بروید ببینید وی آی پی ورزشگاه‌ها جای ماها چه کسانی می‌نشینند. من در مراسمی رفتم سخنرانی کردم. مراسمی که آقای کلانی گرفته بود. رفتم گفتم من یک پرنده بدون سرزمین هستم. همین آقای جاودانی که مجری بود آمد گفت آقای شرفی موضوع را سیاسی نکنید.

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: من پولدارترین آدم روی زمین هستم؛ کسی به اندازه من پول ندارد؛ می‌دانید چرا؟ چون بی نیاز هستم. یک روزی در مس سرچشمه بودم مدیران باشگاه به من زنگ زدند گفتند شما ۹۰ میلیون از ما طلب دارید. حتی نمی‌دانستم طلب دارم.

وی افزود: الان در تیم ملی این آقای نبی کارش چیست؟ از آقای نبی بالاتر نداریم روی آن نیمکت بنشیند؟ کجای فوتبال بوده است. ریشه مشکلات فوتبال ما همین کنار بودن فوتبالی‌ها و حضور همین افراد است. زمانی که من تیم داشتم یک دلال هم جرات نداشت نزدیک شود. اگر می‌آمد کتک می‌خورد.

شرفی در انتها گفت: باید با افرادی که در فوتبال دزدی کرده‌اند به شدت برخورد شود. هم برخورد شود و هم پول‌هایی که برده‌اند را پس بگیرند و هم آن‌ها را در استادیوم آزادی شلاق بزنند؛ بلیت فروشی هم بکنند تا مردم بروند و تماشا کنند. یک عده هم عبرت بگیرند.

نظرات بینندگان