رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

بزرگترین عقاب تاریخ پیدا شد + تصویر

حدود شصت هزار سال پیش، عقاب‌هایی با بال‌هایی به طول سه متر، در آسمان جنوب استرالیا پرواز می‌کردند. این شکارچی عظیم‌الجثه، احتمالا بزرگترین عقاب در تاریخ دنیا بوده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، عقاب قدرتمند گاف از شکارچیان اندمیک استرالیا بوده و تنها در این کشور زندگی می‌کرد. این گونه از عقاب با نام علمی Dynatoaetus gaffae (عقاب قدرتمند گاف) چنگال‌هایی داشته که حتی می‌توانسته یک کانگوروی کوچک را برای وعده غذایی‌اش شکار کند.

Dynatoaetus یا همان عقاب قدرتمند گاف، با عقاب‌های دم گوه‌ای که در حال حاضر نیز در استرالیا زندگی می‌کنند، همزیستی داشته و محققان بر این باورند که این اتفاق جالبی به حساب می‌آید.

بیشتر عقاب‌ها و کرکس‌های استرالیا از جمله Dynatoaetus (عقاب قدرتمند گاف) حدود پنجاه هزار سال پیش و همراه با اکثریت جانوران عظیم‌الجثه قاره منقرض شدند.

تحقیقی که در روز شانزدهم مارس در ژورنال پرنده‌شناسی منتشر شد، جزئیاتی را در مورد جمع‌آوری فسیل‌های این پرنده توسط تیمی از محققان دانشگاه فلیندرز استراالیا ارائه می‌کند. چهار فسیل استخوان بزرگ در سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۹ در غار مایرز استرالیا یافت شده بود و به علاوه ۲۸ تکه استخوان نیز در بین تخته سنگ‌ها پیدا شد که به محققان کمک کرد تا بتوانند تصویر بهتری از این پرنده غول‌پیکر منقرض شده خلق کنند.

عقاب

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.