تاکید بر احقاق حقوق مردم فلسطین و توقف نسل‌کشی در باریکه غزه

وزیر امورخارجه ایران در نشست خبری با همتای مجارستان خود با تاکید بر اتخاذ راهکارهای سیاسی و تمرکز بر قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، احقاق حقوق مردم فلسطین و توقف نسل‌کشی در باریکه غزه را خواستار شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایران پرس، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امورخارجه ایران امروز پنجشنبه در نشست خبری مشترک با «پیتر سیارتو» وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران جنگ در غزه و در هیچ جای جهان را راه حل نمی داند و تلاش آمریکا و بریتانیا نیز برای کشاندن جنگ به یمن خطایی راهبردی است.

«حسین امیرعبداللهیان» با بیان اینکه در گفت‌وگوهای با «پیتر سیارتو» درباره منطق ایران درباره حمایت از فلسطین داشته تبادل نظر کرده است، گفت: از وزیر امورخارجه مجارستان خواسته است تا از همه توان خود برای توقف جنگ غزه و بازگشت امینت پایدار به منطقه کمک تلاش کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران اتهامات بی اساس ضد جمهوری اسلامی ایران درباره جنگ روسیه ضد اوکراین را نیز قویا محکوم کرد و گفت، تکرار این ادعاهای بدون سند، به مرحله کسل کننده‌ای رسیده است.

وزیر امور خارجه مجارستان هم با ابراز نگرانی از ادامه جنگ در باریکه غزه و گسترش ناامنی در منطقه غرب آسیا گفت: همه کشورهایی که نقشی در جامعه بین‌المللی دارند باید درباره برقراری آتش بس در باریکه غزه مسؤولانه برخورد کنند.

«پیتر سیارتو» به منظور دیدار و گفتگو با مقامات ایران به تهران سفر کرده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.