رسانه خبری این تیتر

تظاهرات علیه توهین به پیامبر اسلام در هند + تصاویر

تظاهرات علیه توهین کنندگان به نبی مکرم اسلام منجر به درگیری میان پلیس هند و معترضان مسلمان شد که در اثر آن، دو نفر کشته و چند نفر زخمی شدند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرارو، مقامات پلیس هند گفتند که طی اعتراضات خشونت آمیز در شهر رانچی به دلیل اظهارات دو سخنگوی تعلیق شده حزب حاکم درباره حضرت محمد(ص)، دو نفر کشته و بسیاری از جمله چند پلیس به شدت مجروح شدند.

دستور منع رفت و آمد در ۱۰ منطقه ایستگاه پلیس برای کنترل و جلوگیری از شعله ور شدن هر گونه درگیری اعمال شده است. اینترنت نیز در این ایالت قطع شده است.

در درگیری‌های روز جمعه، بیش از ۲۲ نفر زخمی شدند. به گفته پزشکان، ۱۳ نفر از مجروحان با وضعیت وخیم در بیمارستان بستری هستند. یک مقام بیمارستان راجندرا گفت: دو نفر از زخمی‌ها اواخر شب گذشته جان باختند. وضعیت سه نفر وخیم است.

برخی از سران محلی خواستار برگزاری یک اعتصاب در روز شنبه شده‌اند و از تاجران خواسته‌اند در اعتراض به خشونت، مغازه‌های خود را بسته نگه دارند.

فرماندار ایالتی رامش بایس با محکوم کردن خشونت، از همنت سورن وزیر ارشد خواسته است تا علیه افراد دخیل در این وقایع، اقدام جدی انجام دهد.

معترضان هندی خواستار بازداشت نوپور شارما و نوین جیندال سخنگویان تعلیق شده BJP به دلیل اظهارات جنجالی آن‌ها در مورد حضرت محمد بودند.

هند

هند

هند

هند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.