تظاهرات علیه سیاست های ضدکرونایی چین در کدام شهرهای این کشور جریان دارد؟ + اینفوگرافیک

در اینفوگرافیک زیر مشاهده خواهید کرد که تظاهرات علیه سیاست های ضدکرونایی چین در کدام شهرهای این کشور جریان دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از استاتیستا،‌ پس از آتش‌سوزی مرگبار در اورومچی، پایتخت منطقه‌ ای سین‌کیانگ، در روز پنج‌شنبه، ۲۴ نوامبر که برخی آن را به قوانین سختگیرانه قرنطینه ناشی از سیاست «صفر کووید» مقامات چینی نسبت می‌دهند، اعتراضات گسترده‌ای در سراسر چین آغاز شد.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط ناتان راسر، تحلیلگر موسسه استراتژی سیاست استرالیا (ASPI)، ۴۳ اعتراض عمومی در ۲۲ شهر چین بین ۲۶ تا ۲۸ نوامبر شمارش شده است. با جزئیات این نقشه، اعتراضات به بیش از دوازده استان (یا منطقه خودمختار) در سراسر کشور گسترش یافته است.

منطقه سین کیانگ جایی که اعتراضات آغاز شد، استان هایی با دو شهر بزرگ، پکن و شانگهای، استان گوانگدونگ در سواحل جنوبی (پایتخت گوانگژو) و همچنین استان سیچوان، واقع در مرکز کشور (پایتخت چنگدو) مناطقی هستند که بیشترین رویدادها در آنها ثبت شده است.

در همی حین، مقامات شهرهای شانگهای، گوانگژو و چونگ کینگ از کاهش برخی قوانین کووید خبر داده اند. رویترز همچنین به گزارش‌ های رسانه دولتی چین به نقل از معاون نخست‌ وزیر این کشور، سان چونلان، استناد کرده است: این کشور با وضعیت و وظایف جدیدی در پیشگیری و کنترل همه‌گیری مواجه است، زیرا بیماری‌ زایی ویروس Omicron ضعیف می‌ شود و افراد بیشتری واکسینه می‌ شوند. و تجربه در مهار ویروس بیشتر شده است.

مترجم: سحر سادات زمانی

اینفوگرافیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.