تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع همت – کن همچنان ادامه دارد

تلاش برای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن پس از مدت ها وقفه از سرگرفته شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از پایگاه خبری شرکت یادمان سازه، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: علیرغم اعلام اتمام عملیات مقاوم سازی و بهسازی پل تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن در دوره قبلی مدیریت شهری پایتخت، پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه از مرز حدود ۵۰ درصد فراتر نرفته و تلاش برای تکمیل این پروژه ادامه دارد.

وی با بیان آنکه پل تقاطع همت- کن با توجه به زمان احداث آن یعنی سال ۱۳۷۰ یکی از پل های قدیمی شهر تهران به شمار می آید، گفت: عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای این پل سواره رو از سال ۱۳۹۶ آغاز و سپس از سال ۱۳۹۷ با وقفه ای چهارساله مواجه شد. تا اینکه با واگذاری مجدد پروژه های مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، مجددا در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در حال حاضر خاکبرداری اطراف ستون‌های مقاوم سازی نشده در حال انجام است تا در گام های بعدی عملیات کاشت آرماتور، اجرای ژاکت بتنی و تقویت فونداسیون صورت پذیرد.

گفتنی است تقاطع بزرگراه شهید همت با رودخانه کن از ۲ دستگاه پل با سیستم سازه ای تیر پیش ساخته بتنی و دال درجا به طول هریک ۲۳۰ متر و عرض ۲۲ متر با مجموع ۱۱ دهانه و ۱۷۶ ستون تشکیل شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.