رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ثبت ضعیف‌ترین رکورد تهاجمی برای پرسپولیس | ده نکته از پنج هفته لیگ قهرمانان آسیا

هر چقدر که سپاهان در بخش تهاجمی بهترین عملکرد را در لیگ قهرمانان داشته، پرسپولیس نیز در بخش دفاعی جزو بهترین های آسیا بوده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، با برگزاری دور پنجم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، چهار تیم توانستند جواز حضور در دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند. سه تیم عربستانی الهلال، الاتحاد و النصر راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند و العین نیز جواز حضور در دور بعدی را به دست آورد.

در میان تیم های ایرانی، نساجی که از قبل حذف شده بود ولی پرسپولس و سپاهان در تلاش هستند تا با کسب نتایج لازم در روز پایانی، راهی مرحله بعدی لیگ قهرمانان شوند. شاگردان مورایس به صورت همزمان هم شانس صعود به عنوان تیم اول را دارند، هم می توانند در گروه دوم شده و صعود کنند و هم احتمال دارد حذف شوند.

پرسپولیس اما شانسی برای صعود به عنوان تیم اول ندارد ولی ممکن است در صورت پیروزی برابر الدحیل نیز راهی مرحله بعد نشود و در عین حال احتمال دارد در صورت شکست برابر الدحیل نیز (براساس نتایج سایر گروه ها) صعود کند.

تیم های ایرانی در بخش های تهاجمی و تدافعی عملکرد متفاوتی داشتند. سپاهان در خط حمله ترسناک و زهردار بود و پرسپولیس نیز در بخش دفاعی جزو تیم های برتر آسیا بود. در زیر به ۱۰ نکته درخصوص عملکرد تدافعی و تهاجمی نمایندگان ایران تا پایان هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می پردازیم:

۱. قوی ترین: سپاهان، ضعیف ترین: پرسپولیس

پرسپولیس با ثبت چهار گل و سپاهان با به ثمر رساندن پانزده گل به ترتیب ضعیف ترین و قوی ترین نمایندگان ایران از لحاظ گلزنی بوده اند.

۲. فرشاد نگذاشت رامین آقای گل شود

محمدرضا آزادی با ثبت چهار گل در پنج بازی گلزن ترین بازیکن ایرانی تا اینجای رقابت ها بوده است. پشت سر او، رامین رضاییان با ۳ گل قرار دارد.

۳. فقر گلزن در نساجی

اگر گل بخودی ناجیتو در بازی نساجی با مومبای سیتی را درنظر نگیریم، نساجی با ۲ گلزن (محمدرضا آزادی و احسان حسینی) کمترین تنوع را از لحاظ تعداد گلزن ها میان نمایندگان ایرانی دارد.

۴. دست پر مورایس در مصاف با رقبا

در نقطه مقابل نساجی، سپاهان قرار دارد که با هشت گلزن بیشترین تنوع را از نظر تعداد گلزن در میان نمایندگان ایران داشته است‌‌.

۵. آقای گل پرسپولیس در رده سوم

سعید صادقی با ۲ گل، آقای گل تیم پرسپولیس است اما همانطور که گفتیم بهترین گلزن نساجی (چهار گل) و سپاهان (سه گل) وضعیت بهتری نسبت به او دارند. همچنین گفتنی است که پنج بازیکن از سپاهان توانسته اند ۲ گل به ثمر برسانند.

۶. ایرانیان ناکام در گلزنی به عربستانی ها

پرسپولیس در دو دیدار رفت و برگشت برابر النصر در امر گلزنی ناکام بود. فعلا نیز نساجی و سپاهان در مسابقات دور رفت برابر الهلال و الاتحاد موفق به گلزنی نشده اند و بازی های دور برگشت با این تیم ها باقیمانده است، هر چند که بازی تیم مورایس با نماینده سعودی ها اصلا برگزار نشد. بدین ترتیب تیم های ایرانی در چهار بازی با نمایندگان عربستان، هنوز موفق به گلزنی نشده اند.

۷. پرسپولیس با خط دفاعی منسجم

پرسپولیس در پنج دیدار برگزار شده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سه بار دروازه خود را باز شده دید. آنها دو گل برابر النصر و یک گل مقابل استقلال تاجیکستان دریافت کردند و در سه بازی برابر الدحیل، دیدار رفت مقابل استقلال دوشنبه و بازی برگشت با النصر، موفق شدند دروازه خود را بسته نگه دارند. نساجی با دریافت هشت گل، آمار بدی در این زمینه دارد.

۸. بیرانوند رکورددار کلین شیت

علیرضا بیرانوند در سه مسابقه دروازه اش را بسته نگه داشت و عملکرد بهتری نسبت به دیگر رقبایش دارد. پیام نیازمند نیز در این دو دیدار اخیر برابر آلمالیق و نیروی هوایی گلی نخورد. در نساجی نیز مظاهری در یک بازی و خطیر نیز در مسابقه دیروز دروازه خود را بسته نگه داشتند.

۹. پرسپولیس هم تراز با تیم های برتر دفاعی

الهلال با دریافت فقط یک گل، بهترین خط دفاعی لیگ قهرمانان آسیا را در اختیار دارد. پس از این تیم، الشارجه، الاتحاد و پرسپولیس حضور دارند که با دریافت سه گل، عملکرد خوبی در بخش تدافعی داشته اند.

نکته پایانی: با پایان دور پنجم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، سه تیم عربستانی صعود خود به دور بعد را قطعی کرده اند. در واقع سه تیم بزرگ و مدعی الهلال، النصر و الاتحاد موفق شده اند راهی مرحله یک هشتم نهایی شده اند و پرسپولیس و سپاهان تلاش می کنند تا صعود خود را در دور پایانی قطعی کنند. العین نیز چهارمین تیمی است که صعودش قطعی شده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.