جدیدترین وضعیت تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت امشب ۳۱ خرداد | واسطه ها حذف می شوند

به گفته نمایندگان مجلس، قطعاً در نیمه اول سال ۱۴۰۲، طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و ساماندهی نیروهای انسانی در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از اندیشه معاصر، به گفته نمایندگان مجلس، قطعاً در نیمه اول سال ۱۴۰۲، طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و ساماندهی نیروهای انسانی در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت.
جزئیات تصمیمات جدید مجلس و دولت درباره تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی و قراردادی اعلام شد.

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، شرکتی و موقت در مراحل نهایی قرار دارد. پرداختی عادلانه به کارکنان و کارگران در سایه طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی امکان‌پذیر است. طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و حذف پیمانکاران، مطالبه مهم کارگران و کارکنان است. بر اساس طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، همه شرکتی‌ها و قراردادی‌ها در نهادهای دولتی و عمومی با بیش از دو سال سابقه، قرارداد مستقیم و استخدام می‌شوند. برچیده شدن دست‌های واسطه و حذف پیمانکاران، اصلی‌ترین مولفه‌ طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت است.

ایرادات شورای نگهبان و ۲ ایراد نظارتی مجمع تشخیص مصلحت، در حال رفع شدن است تا طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، ساماندهی نیروی انسانی و تبدیل وضعیت این نیروها با تایید نهایی برای اجرا به دولت ارسال شود.

به گفته نمایندگان مجلس، قطعاً در نیمه اول سال ۱۴۰۲، طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و ساماندهی نیروهای انسانی در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت تا با توجه به شعار عدالت محوری دولت سیزدهم از سوی سازمان امور استخدامی کشور مشکلات و معایب برطرف شود.

گام نهایی تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تبدیل وضعیت نیروهای موقت

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، شرکتی و موقت در گام نهایی قرار گرفته و به زودی شاهد اجرای آن در دولت سیزدهم خواهیم بود.

میر غنی نظری، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چهار ایراد شورای نگهبان و ۲ ایراد نظارتی مجمع تشخیص مصلحت، در حال رفع شدن است تا طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، ساماندهی نیروی انسانی و تبدیل وضعیت این نیروها با تایید نهایی برای اجرا به دولت ارسال شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی مظلومیت نیروی انسانی شاغل در صدا و سیما را یادآور شد و تصریح کرد: باید مدیران صدا و سیما توجهی جدی به نیروهای زبده، متعهد، متخصص و کارآمد داشته باشند تا شاهد تولید آثار ارزشمند و فاخر در رسانه ملی باشیم.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل غفلتی که در سال‌های گذشته در بحث نیروی انسانی شده ما در اشکال مختلف از ساعتی گرفته تا شرکتی و قراردادی نیروی فعال را در صدا و سیما شاهد هستیم در حالی که باید استخدام پیمانی و رسمی این نیروها با همکاری صدا و سیما به سرانجام رسیده و تعیین تکلیف شود.

نظری افزود: امیدواریم در دوره جدید مسئولیت مدیرکل صدا و سیمای اردبیل که خود از نیروهای توانمند جنوب استان اردبیل است، زمینه و بستر ساماندهی نیروی انسانی در صدا و سیمای مرکز اردبیل فراهم شده و این نیروها با دغدغه کمتر و آرامش بیشتر بتوانند در ارائه برنامه‌های تأثیرگذار موفق عمل کنند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مظلومیت جبهه فرهنگی و رسانه‌ای کاملاً مشهود است و در این عرصه باید نیروی انسانی توانمند مورد حمایت قرار گیرد که قطعاً در سایر رسانه‌ها نیز ضرورت دارد تا فعالان این حوزه از حمایت‌های حداکثری بهره مند شوند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کنار تولید آثار فاخر و ارزشمند، ضروری است تا مدیریت جدید صدا و سیما به شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان توجهی جدی داشته باشد تا با معرفی این توانمندی‌ها و استعدادها زمینه توسعه گردشگری و رونق این صنعت به شکل مطلوب فراهم آید.

پرداخت عادلانه با تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: پرداختی عادلانه به شاغلین در سایه طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، ساماندهی نیروهای انسانی و تعیین تکلیف نیروهای قراردادی و شرکتی امکان‌پذیر است.

ولی اسماعیلی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرکت‌های واسطه متعددی از زمان دولت احمدی نژاد در کشور شکل گرفته که این شرکت‌ها بزرگترین ظلم را در حق نیروی انسانی انجام می‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه فعالیت این شرکت‌ها حتی در دولت سیزدهم نیز ادامه داشته ولی ما در قالب قانون تبدیل وضعیت نیروها به دو نوع پیمانی و استخدامی رسمی سعی می‌کنیم تا بساط بی عدالتی در پرداخت‌ها برچیده شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطالبه به حق مردم را در این حوزه یادآور شد و بیان کرد: موکلان ما از نمایندگان شأن انتظار دارند تا به سرعت طرح ساماندهی نیروی انسانی برای اجرا به دولت ابلاغ شود که در این زمینه با برگزاری ۳۶ جلسه با دستگاه‌های ذینفع سعی کردیم تا مقدمات کار ساماندهی نیروی انسانی فراهم آید.

اسماعیلی گفت: این طرح در کمیسیون و صحن علنی مجلس با رأی بی سابقه ۱۹۶ نفر از نمایندگان به تائید نهایی رسیده و ایرادات آن برای تأمین نظر شورای نگهبان رفع شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این شرکت‌ها به دنبال جذب نیرو با کمترین هزینه بودند که این کار آنها بزرگترین آسیب را به نیروی انسانی و کار کشور وارد کرده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۱ نوع قرارداد برای جذب نیرو در دستگاه‌های مختلف شناسایی شده است، تصریح کرد: باید بساط همه این قراردادها به غیر از پیمانی و رسمی برچیده شود تا خود دولت متولی پرداخت عادلانه به پرسنل باشد.

اسماعیلی اظهار کرد: قطعاً در نیمه اول سال ۱۴۰۲، طرح ساماندهی نیروی انسانی در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت تا با توجه به شعار عدالت محوری دولت سیزدهم از سوی سازمان امور استخدامی کشور مشکلات و معایب برطرف شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمار دقیقی از نیروهای شرکتی، حجمی، قراردادی و … وجود دارد که با تبدیل وضعیت این نیروها علاوه بر کاهش دغدغه استخدام این نیروها حقوق و مزایای آنها نیز افزایش می‌یابد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

25 نظر
 1. ناشناس می گوید

  هورااااااااااااااااا

  1. علیرضا جافری می گوید

   والله من ۱۵سال سابقه دارم تو شهرداری هر ساله نزدیک انتخابات میشه این برنامه میاد بالا دیگه خبری نیست تا چند سال این چیزیه که به شخصه در جریانم

 2. ناشناس می گوید

  پس تکلیف شرکتی هایی که زیر دوسال سابقه دارن چی میشه ؟

  1. نیروی پیمانکاری نفت می گوید

   دعا کن باز خوبه نگفتن ۲۰سال
   ما که ۱۸ساله منتظر این روزیم

 3. ناشناس می گوید

  درود بر شما رییس جمهور محترم و نمایندگان محترم مجلس و اعضای شورای نگهبان و کمیسیون اجتماعی وهمه نمایندگان محترم کارگران ، خدا قوت بابت زحمات شما ، ولی ترا بخدا سریعتر این طرح ساماندهی تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری و شرکتی به رسمی یا قرارداد مدت معین را اجرایی کنید تا هم دلخوش شویم، سپاس از شما

  1. محسن می گوید

   انشالله یه صدسال دیگ شاید نمایندگان مردمی تصویب کنن خوابی یا خودت رو به خواب زدی یک سال خورده ایی ک میگن طرح در دستور کار دولت قرار گرفته اگ طرح ابرسانی از خود ایران تا امریکا بود تاالان لوله کشیش تموم شده بود

 4. االل می گوید

  انشاالله تا نیمه اول تیرماه ۱۴۰۲ دستور اجرایی داده شود

 5. ناشناس می گوید

  اگر مافیا بزارند.

 6. ناشناس می گوید

  امیدوارم این حرفها فقط در حد سخن نباشد عمل عمل

 7. ناشناس می گوید

  ان شالله برا ما طرحی ها که دوران اوج کرونا فعالیت داشتیم شامل بشه

  1. لیلا می گوید

   فقط امیدتون به خدا باشه چشمم از بنده خدا آب نمیخوره

 8. ناشناس می گوید

  تکلیف افراد زیر دو سال سابقه چی میشه

 9. رسول رحیمی زا ده می گوید

  اینقدر کشش بدین تا قبل انتخابات همش بازیه

 10. امیر می گوید

  پس تکلیف این داروخانه چه میشه که دارویارها دراوج کرونافعالیت داشته اند بدون بیمه وحقوق درست حسابی

  1. ناشناس می گوید

   اونا هم اگه با شبکه بهداشت قرارداد داشته باشن
   شاید شامل شه

 11. ناشناس می گوید

  جایگزین نیروی های باسابقه ۵ سال چی اینها شامل میشن .

 12. ناشناس می گوید

  سلام امیدواریم هرچه زودتر طرح کمیسیون اجتماعی به سرانجام نهایی برسد.

 13. ناشناس می گوید

  ایا شامل ماهایی ک درداروخونه مرکز خدمات جامع کار میکردیم وکارفرمامون باشبکه قرارداد داره میشع؟؟؟

 14. فهیمه کردی می گوید

  ایا شامل ما ک دررداروخونه مراکز خدمات ب عنوان دارویار بودیم و‌کارفرما با شبکه بهداشت قرار داد داره میشه ؟؟؟

 15. اکبری می گوید

  نمیخوام دیگه اجرا بشه دیگه ارزشی نداره

 16. زاهد بدوی می گوید

  انشاءالله هر چه زودتر اجرایی بشه کلی خونواده ها خوشحال میشن .از کسانی که برای کارگرا زحمت کشیدن خیر ببینن.

 17. علی می گوید

  سلام..دم شما گرم..از مجلس محترم وشورای نگهبان ممنونیم..بخصوص از مجلس محترم و ریس جمهور عزیز..انشاالله ریس جمهورمحترم دستور فوری بدن که سازمان اموراستخدامی هرچی زود ما رو امیدوار کنن..خداخیرتون بده..ازکمیسیون مجلس محترم سپاسگداریم.دم شما خیلی گرم..مطمین باشید هرکی تو این طرح همکاری کرده وزحمت کشیده دعای خیر ما وخانواده های مون همیشه پشت شما وخانواده عزیزشما وجود داره..فقط خواهشا زودتر تغییر وضعیت رو اوکی کنن..ممنون

 18. احمد می گوید

  چشمم آب نمیخورد همه میگن دقیقه آخر ول میشه، زور مافیا خیلی زیاد است

  1. ناشناس می گوید

   ان شاءالله انجام بشه خیلی عوامل پشت پرده نمیزارن ولی آقای رئیسی توروخدا انجام بدید که بزرگترین کاردولت رو در حق نیروهای انسانی شرکتی می کنید.

   چشم به اخبار خوب شما،دوختیم رئیس جمهورعزیز

 19. مینا می گوید

  سلام حالا دیگر خسته شدیم ازبس گفتید عدالت محوری میکنیم فرزندان معلمان بازنشسته را در کار نگه میداریم تبدیل وضعیت میکنیم دیگه بس است اینقدر با روح وروان جوانان بازی نکنید به آنها دلگرمی وامنیت شغلی بدهید با عمل ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.