جریمه ای سنگین برای هواوی

دادگاهی در آمریکا اخیراً هواوی را به خاطر نقض پتنت ۴G LTE شرکت PanOptis به پرداخت ۱۰.۵ میلیون دلار محکوم کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارنت، هواوی سال گذشته قصد داشت گوشی‌های سری میت ۱۰ را در بازار آمریکا نیز عرضه کند اما دولت این کشور اپراتورها را مجبور به نقض قرارداد با هواوی کرد. ظاهراً مشکلات این شرکت در خاک آمریکا تمامی ندارد و اخیراً دادگاه منطقه شرقی تگزاس هواوی را به دلیل نقض پتنت یک شرکت آمریکایی به پرداخت جریمه محکوک کرده است.

در سال ۲۰۱۴ شرکت آمریکایی PanOptis سعی کرد با هواوی جلساتی تشکیل داده و گواهی و اجازه استفاده از پتنت‌های خود را در ازای مبلغی به هواوی بدهد. پس از سه سال پیاپی و ارسال نامه‌های متعدد هواوی به این درخواست‌ها پاسخ نداد. سرانجام PanOptis در مهرماه سال گذشته تصمیم گرفت تا رسماً از هواوی شکایت کند.

ظاهراً شرکت هواوی پنج پتنت مختلف در مورد اتصال ۴G LTE در دستگاه‌های مصرف‌کنندگان را نقض کرده است. این پتنت‌ها بیشتر در مورد فناوری‌های LTE مورد نیاز برای رمزگشایی اطلاعات تصویری و صوتی بوده است. ظاهراً این نقض پتنت اما فقط سه گوشی نکسوس ۶پی، میت ۹ و پی ۸ لایت را شامل می‌شود.

البته که انتظار داریم هواوی درخواست تجدید نظری مطرح کند اما اگر نتواند در دادگاه پیروز شود به پرداخت مبلغ ۱۰.۵ میلیون دلار محکوم خواهد شد. البته بعید است چنین مبالغی بتواند در پیشرفت هواوی خللی ایجاد کند اما دردسرهای بیشتری را در بازار آمریکا در پی خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.