جزئیات تغییر قیمت اینترنت در سال آینده

امیر محمد زاده لاجوردی، رییس سازمان تنظیم مقررات با تاکید براینکه اپراتورهای ارتباطی پس از افزایش تعرفه در سال جاری هر هفته ارزیابی می شوند، اظهار کرد: به زودی نتیجه ارزیابی از پیشرفت آنها در حوزه اینترنت اعلام می شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، اینترنت جهانی (World Wide Web) فناوری اطلاعاتی است که به کمک زیرساخت شبکه‌های کامپیوتری جهانی، اطلاعات و منابع را برای کاربران در سراسر جهان قابل دسترسی می‌کند. این فناوری شامل مرورگرها، وب‌سایت‌ها، ایمیل، محتوای چندرسانه‌ای، و بسیاری از خدمات دیگر است. اینترنت جهانی نقش اساسی در ارتباطات، اطلاع‌رسانی، تجارت الکترونیکی، آموزش، و سایر زمینه‌ها ایفا می‌کند و به عنوان یک ابزار بسیار قدرتمند برای اشتراک و تبادل اطلاعات در جهان مدرن شناخته می‌شود. رییس سازمان تنظیم مقررات در خصوص تغییر تعرفه اینترنت اپراتورهای ارتباطی در سال ۱۴۰۳ گفت: تعرفه اینترنت اپراتورهای ارتباطی در سال جاری، تغییر و افزایش ۳۰ درصدی داشته است و برای سال آینده یعنی سال ۱۴۰۳ هنوز پیش بینی برای تغییر تعرفه اینترنت اپراتورهای ارتباطی نداریم.​

وی در خصوص وضعیت ارزیابی اپراتورهای ارتباطی بعد از افزایش تعرفه گفت: عملکرد اپراتورهای ارتباطی پس از گران شدن تعرفه هر هفته ارزیابی می‌شود.​

محمد زاده لاجوردی گفت: بر این اساس افزایش سایت‌های نسل پنجم به ۱۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳، افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به ۹۶ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳ و همچنین افزایش سی درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده از جمله شروط رگولاتوری برای مدیرعاملان اپراتورهای ارتباطی است که این شروط را پذیرفته‌اند.​ این تعهدات به صورت الحاقیه به پروانه فعالیت آنها پیوست شده و در صورت عدم ایفای تعهدات در موعد مقرر جریمه برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون اپراتوری مورد تذکر یا جریمه قرار گرفته است یا نه گفت: در موعد مقرر حتماً وضعیت پیشرفت اپراتورها و نتیجه ارزیابی از عملکرد آنها را در این خصوص اعلام می‌کنیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.