جزییات طرح بلیت شناور سینما

دبیر شورای صنفی نمایش با بیان اینکه طرح قیمت شناور برای بلیت‌های سینما از روز ۱۹ شهریورماه اجرا می‌شود، جزئیات این طرح را تشریح کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، همایون اسعدیان بیان کرد: طرح بلیت شناور مدتی قبل از سوی شورای صنفی نمایش ارائه شد که سازمان سینمایی با اجرای آن موافقت کرد و قرار است از روز شنبه هفته آینده یعنی ۱۹ شهریور ماه در سینماها اجرا شود.

او با اشاره به اینکه سینمادارها مجاز به اجرای این طرح هستند و اجباری در کار نیست، گفت: تمام سینماهای کشور مجاز هستند به جز روزهای سه‌شنبه که بلیت سینماها از گذشته نیم بها فروخته می‌شد، بر اساس آنچه در شورای صنفی نمایش تعیین شده قیمت بلیت فیلم‌ها را در سانس‌های مختلف تغییر دهند. در این طرح سقف قیمت بلیت همچنان همان ۴۵ هزار تومان باقی می‌ماند.

به این ترتیب سینماهای سراسر کشور مجاز هستند از روز شنبه سانس‌های اول و دوم خود را که معمولا در ساعت‌های ۱۱ و ۱۳ هستند به قیمت نیم‌بها عرضه کنند: سینماهای مدرن ۲۲۵۰۰ تومان، سینماهای ممتاز ۱۷۵۰۰ تومان و سینماهای درجه یک ۱۲۵۰۰ تومان.

چهار سانس بعدی که معمولاً در ساعت‌های زوج یا فرد بعدازظهر تا شب هستند مثل ۱۵، ۱۷،۱۹ و ۲۱ به دو بخش تقسیم می‌شود و سینمادارها می‌توانند دو سانس را در سینماهای مدرن با قیمت ۳۵ هزار تومان، در سینماهای ممتاز با قیمت ۲۵ هزار تومان و سینماهای درجه یک با قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه کنند.

بلیت دو سانس دیگر را هم می‌توانند با همان قیمت فعلی عرضه کنند یعنی در سینماهای مدرن ۴۵۰۰۰ تومان، در سینماهای ممتاز با قیمت ۳۵ هزار تومان و در سینماهای درجه یک با قیمت ۲۵ هزار تومان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.