رسانه خبری این تیتر

جلسه غیرعلنی مجلس برای تعیین تکلیف«طرح صیانت از فضای مجازی»آغاز شد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از بررسی «طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی» در جلسه غیرعلنی مجلس خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، جلسه غیرعلنی روز دوشنبه(۲۲ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

علی کریمی فیروز جایی عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: جلسه غیر علنی روز دوشنبه(۲۲ فروردین) برای تعیین تکلیف «طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی» تشکیل شده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تصمیم گرفتند، بررسی «طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی» طبق اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون ویژه سپرده شود.

طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، « سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست. مجلس نمی‌تواند اختیار قانون‌گذاری را به شخص یا هیئتی واگذار کند ولی در موارد ضروری می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را با رعایت اصل هفتاد و دوم به کمیسیون‌های داخلی خود تفویض کند، در این صورت این قوانین در مدتی که مجلس تعیین می‌نماید به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و تصویب نهایی آنها با مجلس خواهد بود. »

بنابراین با موافقت نمایندگان با این درخواست، طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به جای بررسی در صحن علنی مجلس در کمیسیون مشترک و ویژه بررسی شده و به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

پس از حدود ۷ ماه بررس یاین طرح در کمیسوین مشترک، سرانجام سوم اسفند ماه سال۱۴۰۰ کمیسیون مشترک کلیات طرح صیانت را به تصویب رساند،تصویب کلیات این طرح انتقادات زیادی را علیه مجلس در فضای مجازی به همراه داشت.

درپی این انتقادات معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی با صدور نامه‌ای، مصوبه کمیسیون ویژه مبنی بر تصویب کلیات طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی را ابطال کرد.

پس از آن حدود ۱۸۵ نماینده در نامه‌ای به هیات رییسه مجلس خواستار بازگشت این طرح به صحن علنی مجلس شدند.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.