رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

حمله کاربران فضای مجازی به بازیکن پرسپولیس | ستاره پرسپولیس با این استوری داغ دل همه را تازه کرد

مرتضی پورعلی گنجی مدافع ملی‌پوش پرسپولیس یک استوری منتشر کرده است که واکنش‌های منفی زیادی در پی داشته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرملت، تیم پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات فعال ظاهر شده است. پرسپولیس بازیکنانی نظیر شهاب زاهدی و کنعانی زادگان را خریده است. با این حال بازیکن های زیادی از پرسپولیس جدا شده‌اند و به همین خاطر این تیم هنوز به دنبال جذب بازیکنان جدید است. پرسپولیس هفته اول را با برد شروع کرد. هواداران پرسپولیس معتقدند این تیم امسال هم می‌تواند قهرمانی لیگ برتر را کسب کند.

در ماه‌های گذشته بحث بر سر رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس داغ بوده که مرتضی پورعلی گنجی این بحث را دوباره مطرح کرد.

ماجرا به انتقال هری کین کاپیتان تیم ملی انگلیس و باشگاه تاتنهام به بایرن برمی‌گردد. تاتنهام پس از رد چند پیشنهاد بایرن نهایتا با پیشنهاد ۱۱۵ میلیون یورویی موافقت کرد و حالا کین تا سال ۲۰۲۷ بازیکن مونیخی‌ها خواهد بود.

این انتقال بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌های سراسر دنیا داشت و خیلی از کارشناسان در حال تحلیل تغییرات احتمالی در تاتنهام و بایرن پس از این ماجرا هستند.

به گزارش فوتبالی، اما در فوتبال ایران یک اتفاق عجیب افتاده است. مرتضی پورعلی گنجی مدافع ملی‌پوش باشگاه پرسپولیس یک استوری منتشر کرده که در آن تصویر خودش در حال جدال با هری کین برای سرزنی دیده می‌شود.

اما چیزی که این استوری را متفاوت کرده متن کوتاهی است که مرتضی به عکس اضافه کرده است. او به زبان فینگلیش در بالای عکس نوشته است: «۵۵۰۰ میلیارد… هری جان نوش!»

پورعلی گنجی با انتشار این استوری قصد داشت بگوید مبالغی که فوتبالیست‌ها در ایران می‌گیرند اصلا زیاد نیست. در واقع او قصد طعنه زدن به کسانی را داشت که معتقدند فوتبالیست‌ها در ایران پول‌های زیادی می‌گیرند.

اما تبعات و واکنش‌ها به استوری پورعلی‌گنجی درست برعکس آن چیزی بود که او انتظارش را داشت. خیلی از کاربران در فضای مجازی با انتشار این استوری به پورعلی گنجی به عنوان نماینده فوتبالیست‌ها طعنه زدند.

مضمون اغلب واکنش‌ها این بود که پورعلی گنجی دست به مقایسه اشتباهی زده است. آنها به این موضوع اشاره کردند که تیم ملی در همان بازی ۶ گل از یاران هری کین دریافت کرد و نتوانست از گروهی که آسان به نظر می‌رسید صعود کند. اما تیم انگلیس تا مرحله یک چهارم نهایی بالا رفت و در آن مرحله مغلوب فرانسه‌ای شد که به فینال هم رسید.

منتقدان پور علی گنجی به این هم اشاره می‌کنند که این بازیکن باید دستمزد خودش و فوتبالیست‌های ایرانی را با میانگین دستمزد مردم ایران مقایسه می‌کرد نه با دستمزد و قیمت فوق ستاره تیم ملی انگلیس.

چیزی که باعث شد طعنه‌ها و کنایه‌ها به سمت پورعلی گنجی بشود هم همین بود. شاید بهتر بود قیمت‌ها در ایران را با بازیکنان سطح پایین‌تری مقایسه می‌کرد.

مثلا ماه پیش بود که کریستین پولیسیچ کاپیتان تیم ملی آمریکا که اتفاقا او هم در جام جهانی به تیم ملی ایران گل زد، از چلسی به میلان منتقل شد. آن هم با قیمت ۲۲ میلیون یورو.

البته اصلا بعید نبود در این صورت باز هم سیل انتقادات به سوی پورعلی گنجی روانه شود. چون پولیسیچ هم ستاره بزرگی است و تفاوت قیمت بالایی با ستاره‌های ایرانی دارد.

حقیقت این است که بازی ایران و انگلیس در جام جهانی از آن بازی‌هایی است که همه علاقمندان به فوتبال در ایران سعی در فراموش کردن آن دارند اما پورعلی گنجی اشتباه کرد که برای زدن حرف‌هایی که در دلش مانده آن بازی تلخ را به یاد ایرانی‌ها آورد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.