خبر خوش مجلس از همسان سازی حقوق بازنشستگان | واریزی ویژه برای حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد که منابع مالی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از مکتوب نامه، در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، تلاش می‌شود تا حقوق و مزایای بازنشستگان با معیارهای خاصی تطبیق داده شود، به طوری که اختلافات بین حقوق آن‌ها و کارکنان فعال کاهش یابد. این امر معمولاً راهی برای ایجاد عدالت و برابری بین بازنشستگان و کارکنان فعال در سازمان‌ها و سیستم‌های بازنشستگی است. در برخی اوقات، به دلیل تغییر در شرایط اقتصادی، اقدام به افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان می‌شود تا هم رشد آن‌ها را در کنار رشد کارکنان فعالی که همچنان در سازمان کار می‌کنند، تضمین کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد که منابع مالی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین شده است.

از طرف دیگر، کارت خرید اقساطی برای بازنشستگان تامین اجتماعی و کارمندان دولت به صورت رسمی ارائه شده است. این امکان به آنها اجازه می‌دهد به صورت اقساطی لوازم خانگی خود را به خریداری کنند. از طریق “کارا کارت”، بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند کالاهای مورد نیاز خود را به صورت اقساطی تهیه کنند.

در ادامه، بررسی موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز در حال انجام است. در حالی که برنامه هفتم نیز مورد انتقاد قرار گرفته است، اما مجلس و دولت به دنبال تغییر در این موضوع هستند.

به دنبال اعتراض و انتقاد شدید کارگران نسبت به بی‌توجهی برنامه هفتم به همسان‌سازی حقوق، گزارش‌ها حاکی از آن است که مجلس و دولت در حال رایزنی برای تغییر موضع در این خصوص هستند.

این در شرایطی است که حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تصریح معتقد است: عامل عقب ماندن حقوق نسبت به تورم، دولت است، بنابراین شما از دولت و مجلس انتظار دارید که عقب‌افتادگی حقوق را در برنامه هفتم جبران کند؟ چشم من در این قضایا آب نمی‌خورد. نه مجلس و نه دولت به دلیل هم‌فکری‌ای که با هم دارند، چیزی را تحت عنوان همسان‌سازی حقوق رقم بزنند.

با این وجود، جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرده است: دولت و مجلس بر سر عملیاتی سازی همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین به تفاهم رسیدند.

بنا به گفته او، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، محل تامین اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین نیز مشخص شده و بنا شد تا از محل اعتبارات مربوط به بخش‌های حمایتی، منابع مالی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرده؛ همچنین بنا شد تا در بخش دیگری از منابع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از محل اعتبارات تخصیص‌یافته برای خرید دارو به صورت ریالی استفاده شود.

کوچکی نژاد به فارس متذکر شده؛ در این حوزه که داروها از خارج و از محل منابع ارزی تامین می‌شود، منابع تخصیص یافته ریالی آن برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان استفاده خواهد شد.

به گفته او، طبق تفاهم مجلس و دولت تا پایان ۵ سال اجرای برنامه هفتم توسعه حقوق بازنشستگان به ۹۰ درصد حقوق شاغلان خواهد رسید.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان که نمایندگان با عقل گیشنهاد ۹۰%حقوق شاغلان را تا پایان برنامه هفتم داده اند آیا خودشان برای حق خودشان هم راضی هستندتا ۵سال بعد به حق خود که در قانون هم آمده برسند؟
    تعجب می‌کنم از این همه نماینده عقول الفکر!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.