خبر مهم، واریزی حقوق بازنشستگان از امروز به این مبلغ تغییر یافت!

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و معاون قضایی دیوان عدالت اداری در حوزه اداری و استخدامی در خصوص همکاری دوجانبه برای حل و فصل پرونده‌های طرح شده در دیوان و رسیدگی به مطالبات به حق بازنشستگان کشوری دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، عمت الله ترکی در این نشست که با حضور معاون فنی، مدیران کل فنی، حقوقی و امور املاک، درآمد و هزینه، امور استانها و استان تهران صندوق بازنشستگی برگزار شد؛ با قدردانی از دیوان عدالت اداری برای رسیدگی ویژه به پرونده‌های قضایی مربوط به صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: همکاران ما باید پیش از طرح دعاوی در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی نسبت به رسیدگی مطالبات به حق و قانونی بازنشستگان اقدام کنند تا از طرح دعاوی مختلف پیشگیری شود.

ترکی افزود: اخیرا نامه‌ای برای تامین اعتبار مطالبات بازنشستگان کشوری در قالب شش یا هفت دسته بندی مختلف با تخمین حدود ۱۰همت به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کردیم تا بتوانیم بخش مهمی از مطالبات و معوقات بازنشستگان را پیگیری کنیم.

وی گفت: بسیاری از دعاوی طرح شده از سوی بازنشستگان مثل مناطق جنگی، ایثارگری و بهداشت و درمان و سایر مطالبات، مربوط به همین چند دسته است که اگر رسیدگی شده و به نتیجه برسد، از طرح دعاوی و تشکیل پرونده در دیوان پیشگیری خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با قدردانی از توجه و همکاری دیوان عدالت در رسیدگی به دعاوی مطرح شده در این نهاد از معاونت‌ها و ادارات کل صندوق بازنشستگی نیز تقدیر کرد و گفت: همکاران ما در دو ماه اخیر تلاش شبانه روزی و ارزشمندی انجام دادند و به بیش از ۱۲۰۰ پرونده قضایی مطرح شده رسیدگی کردند که بخش عمده‌ای از آنها حل و فصل شده است.

وی تاکید کرد: بخش قابل توجه پرونده‌های تشکیل شده در دیوان عدالت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی محل اشتغال بازنشستگان بازمی گردد که در این خصوص نیاز است تا مرجع رسیدگی به دعاوی مطرح شده، دستگاه مربوطه تعیین شود و صندوق بازنشستگی نیز پیگیری حق و حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

ترکی یادآور شد: در دو ماه اخیر با بسیج نیروهای کارشناسی در تهران و استفاده از همکاران فعال در استان‌ها، حجم بالای پرونده‌های موجود مورد رسیدگی قرار گرفته و با تفویض اختیار لازم به مدیریت‌های استانی، بسیاری از مسائل در خود استانها در حال رسیدگی است که این رویه همچنان ادامه خواهد داشت.

در این نشست، «عباس محدث» معاون قضایی دیوان عدالت اداری نیز با قدردانی از عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری در رسیدگی سریع و کارشناسی به پرونده‌های تشکیل شده در دیوان گفت: از زمان حضور دکتر ترکی در صندوق بازنشستگی و به خصوص در ماه‌های اخیر، انسجام و هماهنگی خوبی بین صندوق و دیوان شکل گرفته است که جای امیدواری و قدردانی دارد.

وی تصریح کرد: انتظار همه ما این است که بازنشستگان که ۳۰سال خدمت کرده‌اند و اکنون باید در آسایش زندگی کنند، به دلایل مختلف به خصوص بی توجهی متولیان به مطالبات و حق و حقوق شان، به دیوان یا سایر مراجع قضایی مراجعه نکنند و متولیان امر به خصوص دستگاه های اجرایی مسائل این عزیزان را به فوریت رسیدگی کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، پیش از این نشست، معاون قضایی دیوان عدالت اداری از واحدهای مسئول رسیدگی به پرونده های قضایی دیوان بازدید کرد و در جریان فرآیند رسیدگی به این پرونده ها قرار گرفت.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.