خبر مهم در رابطه با رتبه بندی معلمان + جزئیات

وزیر آموزش و پرورش گفت: تعداد معلمین ما حدود یک میلیون معلم است لذا اگر تا عید تلاش کنیم تازه می‌توانیم کل اعتراضات در رتبه بندی‌ها را به حکم تبدیل کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ۹ صبح، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص رتبه بندی معلمین گفت: در خصوص رتبه‌بندی معلمین و رسیدگی به اعتراضات آنها قرار بود تا پایان شهریور آنها تعیین تکلیف کنیم که البته دارای چندین مرحله است.

وی‌افزود: در شهرستان‌ها تعیین تکلیف انجام شده است و رتبه بندی و رسیدگی به اعتراضات را در شهریور انجام دادیم و در مهر ماه پرداختی‌ها را صورت گرفت.

رتبه‌بندی معلمان اصلاح شد؟

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: این موضوع فرآیند دائمی و پیوسته ماست و توصیه می‌کنم مکانی که در دبیرستان البرز برای این منظور درست شده است را از نزدیک بازدید کنید. در آنجا بیش از ۱۰۰ همکار ما به صورت دو شیفت این موضوعات را بررسی می‌کنند و هر ماه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار پرونده به مرحله حکم می‌رسد.

صحرایی اذعان داشت: تعداد معلمین ما حدود یک میلیون معلم است لذا اگر تا عید تلاش کنیم تازه می‌توانیم کل اعتراضات را به حکم تبدیل کنیم و آنچه که وعده کرده بودیم پایان مرحله رسیدگی به اعتراضات در کمیسیون‌های اولیه بوده است. همچنین پرداخت‌ها کاملاً بر اساس رتبه‌بندی صورت می‌گیرد و پرداخت‌های جدید ما مبتنی بر احکامی مثلاً همکاران ما اعتراض داشتند و آن در حال انجام است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان بیان داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان صندوقی است که باید با سلوک معلمانه اداره شود. حرف ما این است که معلمان اعتمادشان را به این صندوق از دست دادند و باید این اعتماد بازگردد و بنده مدافع تمام و کمال معلمان هستم.

وی ادامه داد: دراین صندوق پرداخت‌های نامتعارفی صورت گرفته بود که بنده دستور دادم به آن رسیدگی کنند و دلیل این پرداخت‌های نامتعارف را توضیح دهند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: روش و منش اداره صندوق باید به گونه‌ای باشد که فرهنگیان احساس کنند برایشان سودمند است و انشالله این روند اصلاح ادامه دارد.

صحرایی در ادامه و در پاسخ به سوالی در خصوص کسری معلمین در آموزش و پرورش اعلام کرد: برخی از پیشکسوتان آموزش و پرورش آمارهایی از جمله کسری ۳۰۰ هزار معلم را ارائه می‌دهند. واقعیت مطلب این است که ما در آموزش و پرورش کمبود سنواتی داریم که اگر بخواهیم آماری را بر اساس استانداردها ارائه کنیم قریب ۲۰۰ هزار معلم است.

وی ادامه داد: کاری که در آموزش پرورش در خرداد، تیر مرداد و شهریور گذشته صورت گرفته است به عنوان پیچیده‌ترین فرآیند ساماندهی و سازماندهی بود که انجام دادیم. ۷۵ هزار معلم جدید را می‌گیریم و مابقی آن را از معلمین فعلی و به کارگیری پیشکسوتان و بازنشستگان و دانشجویان سال سوم و چهارم دانشگاه‌های فرهنگیان جبران خواهیم کرد.

نابودی تضمینی تمام چربی‌های شکم و پهلو بدون رژیم و عوارض!

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در بخش ابتدایی ۱۷۵۰۰ معلم پذیرفته شدند و تکمیل ظرفیت خواهیم داشت. دفترچه صادر خواهد شد تا همه امکان شرکت در تکمیل ظرفیت را داشته باشند و تلاشمان این است که تا پایان مهرماه مسئله تکمیل ظرفیت را تمام کنیم.

صحرایی بیان داشت: اینکه گفته می‌شود معلم در کلاس نداریم باید اصلاح شود و اینگونه نیست زیرا همه آموزش و پرورش از دبیر تا وزیر معلم است و اگر احیاناً کلاسی بدون معلم باشد بقیه معلمان آن را تحت پوشش قرار داده و تدریس را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به وجود مشکلات به جا مانده از دولت های گذشته اظهار داشت: همه رسانه‌ها بدانند مگر این مشکلات در دو سال این دولت به وجود آمده است؟ در گذشته ظرفیت دانشگاه فرهنگیان که دانشگاه راهبردی نظام است به زیر ۴ هزار نفر رسید و امروز شاهد آثار آن سیاست غلط هستیم و این دولت به دنبال ادامه سیاست تربیت معلم است و این موضوع را برمی‌گرداند.

صحرایی افزود: ظرفیت دانشگاه فرهنگیان را ۲۰ درصد افزایش دادیم و سال آینده هم این کار را خواهیم کرد ولی کسری معلمان دو ساله ایجاد نشده و دو ساله هم جبران نخواهد شد اما با انجام کارهای جهادی تا پایان این دولت این موضوع را حل خواهیم کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.