رسانه خبری این تیتر

خطر حملات سایبری جدید برای کاربران اندرویدی

شرکت مایکروسافت به گزارشی پرداخت که نشان می‌دهد کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی در معرض خطر حملات سایبری و هک هستند.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، شرکت مایکروسافت به تازگی هشدار داده که صاحبان گوشی‌های هوشمند اندرویدی، در معرض خطر نوع جدیدی از تقلب در صورت‌حساب هستند که برای فریب دادن آن‌ها برای پرداخت بسته‌های اشتراک پریمیوم طراحی شده است.

بیشتر بخوانید:

مایکروسافت در قالب یک پست وبلاگی گسترده، در مورد نحوه عملکرد این تقلب گفت که این بدافزار، یکی از رایج‌ترین‌ها در اندروید است و همچنان در حال تکامل است. همچنین کلاهبرداری از صورت حساب، در مقایسه با کلاهبرداری پیامکی و تماس، بسیار پیچیده است.

این برنامه‌ها از اپراتور‌های شبکه خاصی استفاده می‌کنند و عملیات خود را تنها در صورتی اجرا می‌کنند که نقطه پایانی در معرض خطر، مشترک یکی از اپراتور‌های هدف آن‌ها باشد.

در صورت رعایت این شرایط، برنامه مشترک سرویسی می‌شود که کاملاً دور از دید صاحب دستگاه است و حتی پیامک‌های یکبار مصرف رمز عبور و سایر اعلان‌ها را نیز رهگیری می‌کند. هدف اصلی این بدافزار، این است که تا حد امکان بیشترین تأثیر مالی را بر قربانی ایجاد کند.

با این حال، مایکروسافت می‌گوید ویژگی‌هایی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای فیلتر کردن و شناسایی این تهدید‌ها استفاده کرد و همچنین تنظیماتی در محدودیت‌های API Android و سیاست انتشار فروشگاه پلی استور گوگل وجود دارد که می‌تواند به کاهش تهدید کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.