درباره ما

به نام خداوند بخشنده مهربان

درباره “اینتیتر” اینگونه باید گفت: رسانه ای است مستقل که در عرصه پر تب و تاب خبری فعالیت می‌کند و همواره در تلاش است که در مسیر تعادل حرکت کند.

“اینتیتر” با شناسه مجوز ۸۳۲۴۲ از وزارت ارشاد اسلامی “هیئت نظارت بر مطبوعات” با رویکرد سیاسی – فرهنگی اواخر تابستان سال ۱۳۹۵ با رسالتی متفاوت از دیگر رسانه های خبری آغاز بکار کرده و تاکنون در مسیر اهداف خود قدم برداشته است.

اما این اهدافی که وجه تمایز اینتیتر را رقم زده، کدامند؟ در این باره باید گفت توجه “اینتیتر” به سه ضلع خبری که در سایر رسانه های خبری کمتر به آنها پرداخته شده ، معطوف است و به نوعی پرداختن به این مثلث مفقوده، بخش مهمی از فعالیت های رسانه خبری “اینتیتر” است. مدیریت،محیط زیست و سینما و تئاتر اضلاع این مثلث را تشکیل می دهند که در ادامه به شرح چرایی انتخاب آنها می پردازیم.

مدیریت – امروزه نیاز به دانش مدیریت نه تنها نیاز مدیران سطح بالای یک سازمان بوده بلکه در تمامی سطوح جامعه و اقشار مختلف، زنان و مردان چه در سازمانها وحتی در کانون خانواده ها مهم تلقی می‌شود. پیچیده شدن روابط انسانی و تاثیر آن در سبک های مدیریتی موجب شده تا این دانش بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد. با توجه به این امر رسانه ها با پرداختن به آموزش های مدیریتی در این حوزه میتوانند سهم بسیار مهمی در شکل گیری و یادگیری آن ایفا کنند. اینتیتر نیز با اضافه کردن یک دسته اختصاصی به پوشش مطالب این حوزه می‌پردازد.

سینما و تئاتر – حقیقت این است که سینما و تئاتر تاثیر به سزایی در ساخت و پرداخت فرهنگ یک جامعه دارد. به طوریکه می‌توان اذعان داشت پرداختن به این دو مقوله و حمایت از آنها رشد و اعتلای فرهنگ جامعه را به دنبال دارد. از این رو “اینتیتر” سرویس های خبری ویژه ای برای اخبار و تحلیل های این حوزه قرار داده است.

محیط زیست – همزمان با حرکت جوامع به سمت توسعه و صنعتی شدن، آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد شده،به گونه ای که اکنون مسئله محیط زیست یکی از دغدغه های مطرح حال حاضر در تمامی کشورهاست. محیط زیست و حفاظت از آن به عنوان یکی از هشت هدف توسعه هزاره و یکی از سه پایه توسعه پایدار شناخته می‌شود و “اینتیتر” در این راستا تلاش می کند با عملکرد خود سهمی در حفاظت از محیط زیست داشته باشد.

همه آنچه تاکنون مطرح شد در خصوص محتوایی بود که به طور ویژه مد نظر این رسانه خبری قرار دارد اما “اینتیتر” علاوه بر محتوا در فرم نیز متفاوت عمل کرده است. مقصود از فرم، ترکیبندی این سایت خبری است که به شکلی خلاقانه طراحی شده است. با یک نگاه کلی متوجه این امر می‌شویم که با سایتی مینیمال و ساده سروکار داریم. رنگ ها ، فونت ها، تصاویر و ساختار، جلوه های بصری چشم نوازی را در “اینتیتر” ایجاد کرده است به گونه ای که مخاطب را بدون خستگی از صفحه ای به صفحه ی دیگر با خود همراه می‌کند.

این رسانه تلاش می‌کند آخرین اخبار ایران و جهان را با تیتری گویا و متنی گیرا در اختیار مخاطبین خود قرار دهد.

صداقت، انصاف، بی‌طرفی و رعایت اخلاق حرفه‌ای از اصول بنیادین فعالیت خبری در“اینتیتر” است و نویسندگان و گزارشگران “اینتیتر” به رعایت این اصول اهتمام می‌ورزند.

در پایان با احترام به همه مخاطبین، پذیرای نظرات و پیشنهادات شما در مسیر رشد و پیشرفت رسانه خبری “اینتیتر” هستیم.

مدیر مسئول و صاحب امتیاز : رحیم کرمی

سردبیر : آرش شایان

دبیر تحریریه : آوا سپهر

مدیر فنی : رسول رضایی

مدیر بازرگانی : سحر زمانی