رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

در ترکیه و سوریه چه می گذرد؟ | پس لرزه ها ادامه دارد + افزایش شمار کشته شدگان و مصدومان

بامداد روز گذشته زلزله ای در استان قهرمان‌ مرعش ترکیه با قدرت ۷.۸ ریشتر رخ داد.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ حوالی ساعت ۴ روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه زلزله به قدرت ۷.۸ ریشتر استان قهرمان مرعش ترکیه را لرزاند و ویرانی های بسیاری را در دو کشور ترکیه و سوریه برجای گذاشت. این زلزله به عنوان ابر زلزله قرن جدید در ترکیه بود. آخرین بار سال ۱۹۹۹ بود که ترکیه اینگونه لرزیده بود.

زلزله ترکیه و سوریه در کدام منطقه رخ داد؟

استان قهرمان مرعش در مرز ترکیه و سوریه قرار دارد. پس از وقوع این زلزله پس لرزهای شدیدی رخ داد و همچنان نیز در برخی از نقاط ترکیه شاهد وقوع زلزله هستیم. ساعاتی پیش زمین لرزه ای به فدرت ۵.۶ ریشتر در عمق دو کیلومتری زمین و در ۵ کیلومتری منطقه گلباسی رخ داده است.

ترکیه و سوریه

آمار تلفات زلزله ترکیه و سوریه

تلفات زلزله ناگوار ترکیه و سوریه تاکنون به بیش از ۳۰۰۰ تن رسیده است و تعداد مصدمان نیز در حال افزایش است. هم اکنون جستجوها برای پیدا کردن افراد زیر آوار مانده ادامه دارد.

براساس گزارشات رسمی از رسانه های ترکیه، شمار قربانیان زلزله های روز گذشته در ترکیه به ۳۳۸۱ نفر رسیده است.

مچنین براساس اعلام اسپوتنیک تاکنون ۲۰ هزار و ۴۳۶ نفر نیز در ترکیه مصدوم شده اند.

آفاد (سازمان مدیریت فوریت‌های اضطراری ترکیه) نیز اعلام کرد: هم اکنون ۲۴ هزار ۴۴۳ نیروی امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده در حال فعالیت‌ هستند.

این سازمان افزود: در زلزله‌های قهرمان‌مرعش تخریب ۵۷۷۵ ساختمان تایید شده اما گزارش «احتمال تخریب» ۱۱ هزار و ۳۰۲ ساختمان را نیز دریافت کرده‌ ایم.

ترکیه و سوریه

به گزارش خبرگزاری آناتولی، در سوریه نیز تاکنون ۱۴۴۴ قربانی ناشی از زمین لرزه های شدید که مناطقی از این کشور را تحت تاثیر قرار داد، گزارش شده است.

براساس گزارش ایسنا، با گذشت یک روز از وقوع زلزله مرگبار، فعالیت و تلاش تیم‌های امداد و نجات در مناطق زلزله زده ادامه دارد و این در حالیست که بسیاری از ساکنان در پی تخریب خانه‌های خود در سرمای هوا آواره شده‌اند و افراد بسیاری زیر آوار هستند براین اساس سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که احتمال دارد تعداد تلفات تا ۸ برابر رقم فعلی برسد.

ترکیه و سوریه

ورزشکاران ایرانی زیر آوارهای زلزله

ساعاتی پیش خبری مبنی بر بی اطلاعی از شرایط سه ملی پوش فوتبال قطع عضو ایران به نام های حامد مطرودی از شهرستان شادگان، مهدی سعیداوی از شهرستان سوسنگرد که جانباز ۵۰ درصد است و محمدرضا میراحمدی از شهرستان رامهرمز در ترکیه منتشر شد و حالا خواهر میراحمدی در گفت وگو با ورزش سه می گوید برادرش زیر آوار مانده است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.