دولت سیزدهم امید و اعتماد را به مردم برگردانده است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اربعین سمبل و نماد شهید و مرگ مستکبر است‌.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، آیت الله صدیقی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به اربعین حسینی(ع) گفت: مساله اربعین بار اخلاقی و عرفانی دارد که به برکت اربعین امام حسین(ع) در تریبون های عمومی ما قابل طرح است. اگر کسی ۴۰ شبانه روز، زندگی اش الهی و بر محور رضای خدا باشد، خدا چشمه های حکمت را از دل او می جوشاند. اگر ۴۰ روز انقلابی واقعی بودید و ۴۰ روز شب و روز زیر پرچم امامت و ولایت نفس کشیدید، بعد از ۴۰ روز شما خودتان چشمه می شوید و هرجا بروید آنجا را آباد می کنید و شما پیام رسان شهید می شوید و رنگ کربلا و عاشورا می‌گیرید.

وی تاکید کرد: اربعین، سمبل و نماد شهید و مرگ مستکبر است‌.

امام جمعه موقت تهران گفت: مراسم اربعین مانور عظیم انتظار و یک هیئت بین المللی و اجتماع بزرگ ضد استکبار است که جمع این خانواده بزرگ عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تداعی یک خانواده را می‌کند.
صدیقی در خطبه های دوم نماز جمعه ضمن دعوت همه به تقوا گفت: آدم پاک در دنیا احساس امنیت می کند و نگرانی ندارد اما انسان گناهکار که خیانت می کند نگران است که لو برود. گناه مایه ناامنی است و طاعت خدا مایه امنیت و ارامش است‌.

وی در ارتباط با خدمات دولت سیزدهم گفت: یکی از مهمترین برکاتی که خدا به این دولت عنایت کرده این است که امید و اعتماد را به مردم ما برگردانده است و مردم ما که با انصاف و مومن و باغیرت هستند می بینند که رییس جمهور با مجموعه وزرایش، جهادی و کاری و مردمی است و در میدان و با مردم بودن اولین قدم دلگرمی مردم است و مردم می‌بینند این دولت کم نمی گذارد و با صداقت کار می کند. هیچ کسی هیچ حاشیه ای از این دولت سراغ ندارد و پاکی و تلاش دارد و رییس جمهور هم عاشق خدمت است و تشنه قدرت نیست.

وی افزود: دولت در جاهایی که باید حضور داشته باشد در سیل و زلزله و … پیام نداده و در صحنه حاضر بوده است‌. رقابت منفی با قوای دیگر ندارد و خودش را خدمتگزار مردم می داند و جزیره ای عمل نمی کند و با سایر قوا جلسات مشترک دارند و تظاهر ندارند.

صدیقی درباره اقدامات دولت سیزدهم در حل مسایل اقتصادی گفت: زمانی که دولت خزانه را تحویل گرفت، در سخت ترین شرایط بود و خالی بودن خزانه و تورم و… وجود داشت ولی در این مدت قدم های بزرگی برداشته و در ارتباط با دیپلماسی خارجی تحرک بی سابقه داشته و صادرات و واردات اقتصادی داشته است.

صدیقی افزود: در این مدت دولت ۴۱ هیات ایرانی را به دیگر کشورها فرستاده و ۲۸ هیات اقتصادی به ایران آمده‌ند و ۴۸ هیات برای مذاکرات اقتصادی سفر کردند و ۲۲۰سند بین المللی امضا شده و دو سند بین المللی عملیاتی شده که یکی سند ۲۵ ساله با چین و دیگری سند ۲۰ ساله با روسیه است. دولت هم ۱۰۰ بازدید میدانی از ارگان ها داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.