رئیس جمهور: مجلس خبرگان، با انتخاب ولی فقیه، هم اسلامیت نظام را تضمین می‌کند هم جمهوریت آن را

رئیسی گفت: مجلس خبرگان، با انتخاب ولی فقیه اسلام شناس و مدیر و مدبر و زمان شناس، هم اسلامیت نظام را تضمین میکند هم جمهوریت آن را. وی گفت: همه مردم برای تشکیل ایران قوی در انتخابات شرکت کنند و کسی فکر نکند «یک رای» اهمیتی ندارد؛

به گزارش اینتیتر به نقل از انتخاب، رئیس جمهور گفت: در کشور ما، هم اصل نظام اسلامی با رای مردم «تشکیل» شد، هم نوع حکومت با رای مردم انتخاب شد هم نهادهای اداره کشور با رای مردم شکل گرفته و اداره می‌شود و هم نهادهای نظارتی مانند مجلس خبرگان با رای مردم انتخاب می‌شوند و اساسا بقای جمهوری اسلامی با رای مردم تضمین می‌شود.

رییسی افزود: مجلس خبرگان، با انتخاب ولی فقیه اسلام شناس و مدیر و مدبر و زمان شناس، هم اسلامیت نظام را تضمین میکند هم جمهوریت آن را.

رییسی در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی خود در خراسان جنوبی، گفت: قبل از وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی رحمت الله علیه در ایران، حاکمان وقت، خود را قیم و سرور مردم می‌دانستند اما بعد از انقلاب حقیقتا مردم حاکم شدند و همه سازوکارهای اداره کشور و مراجع اصلی تصمیم گیری با اراده ملی و انتخاب آحاد مردم شکل گرفت و دوره سروری مردم آغاز شد.

رییسی تاکید کرد: رای دادن و رای گرفتن در انتخابات نوعی عهد و میثاق بستن است و با «انتخاب» شروع می‌شود و کسی که انتخاب شده است باید به تعهدات خود پایبند باشد و در عمل به وعده هایش صادق و از سوی دیگر کسی که رای داده است حق دارد نظارت کند و آن عهد و پیمان را مطالبه کند.

رییسی افزود: نظارت و مطالبه گری بعد از رای و انتخاب کردن هم حق مردم است.

وی انتخابات را در ایران، مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: افتخار بنده این است که از خراسان جنوبی به عنوان طلبه خادم مردم، داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری شده ام .

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انتخابات نباید منجر به اختلاف و شکاف بین افراد و جریانهای سیاسی شود و ضمن پرهیز از اتهام افکنی و تخریب، رقابت سالم و صادقانه بین افراد شکل بگیرد و به آبروی افراد تعرض نشود چرا که اختلاف به نفع کشور نیست.

وی در پایان صحبتهای خود، ضمن دعوت از آحاد مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو، گفت: همه مردم برای تشکیل ایران قوی در انتخابات شرکت کنند و کسی فکر نکند «یک رای» اهمیتی ندارد؛ چراکه با قطره ها دریا شکل می‌گیرد و با رای تک تک مردم است که سرنوشت ملت رقم میخورد و حضور حداکثری مردم همیشه امیدآفرین بوده و طمع دشمنان را برای فشار و تعرض به کشور از بین می‌برد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.