رابطه درد قفسه سینه با زخم معده

بیماری معمولی که اغلب با بیماری های قلبی اشتباه گرفته می شود، بیماری زخم معده است. زخم معده، اغلب علائمی دارد که می تواند یک چالش برای تشخیص آنژین سینه یا حتی نشانه های حمله قلبی باشد.

به گزارش اینتیتر به نقل از نمناک، در بیماری گوارشی زخم معده، زخم یا جراحت در آستر معده یا اثنی عشر(که اولین بخش از روده کوچک است)ایجاد می شود. این زخم غالبا بسیار دردناک است. به طور معمول، درد ناشی از بیماری سرطان معده به عنوان دل درد ، اغلب در حفره شکم ایجاد می شود، اما گاهی اوقات می تواند باعث درد قفسه سینه شود.

درد ایجاد شده توسط زخم گوارشی اغلب به عنوان یک احساس سوزش یا درد توصیف می شود که معمولا با خوردن غذا تسکین می یابد اما با کشیدن سیگار یا خوردن کافئین بدتر می شود و با علایم نفخ، گاز، تهوع و استفراغ همراه است .سوزش معده همچنین در افراد مبتلا به بیماری زخم معده بسیار رایج است. درد در این ناحیه می تواند بیانگر مشکلات جدی باشد به همین دلیل بررسی آن بسیار مهم است.

عوارض مربوط به زخم معده

اگر زخم معده به موقع درمان نشود به مرور بدخیم شده و ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند مانند:

سوراخ شدن معده

با پیشرفت حفره های موجود روی آستر معده یا روده کوچک عفونت ایجاد می شود که به نشانه ی سوراخ شدن ناگهانی معده است و با دل درد شدید همراه می شود.

خونریزی داخلی

زخم معده ناشی از خونریزی می تواند منجر به کاهش چشمگیر خون شود و در نتیجه نیازمند بستری شدن است. علائم خون ریزی معده شامل سرگیجه ، گیجی و مدفوع سیاه است.

زخم بافت معده 

زخم ضخیمی است که بعد از آسیب رشد می کند. این زخم باعث می شود که غذا از طریق دستگاه گوارش به سختی عبور کند. علائم زخم بافت معده شامل استفراغ و کاهش وزن است.

هر سه مشکل جدی هستند و ممکن است به جراحی نیاز داشته باشند. اگر علائم عنوان شده در این بخش از سلامت نمناک را تجربه می کنید، به سراغ درمان فوری پزشکی بروید.

علائم خطرناک زخم معده

  • دل درد ناگهانی و شدید
  • غش ، تعریق بیش از حد، گیجی، که ممکن است نشانه شوک باشد،
  • خون در استفراغ یا مدفوع
  • لمس دشوار شکم
  • دل دردی که با حرکت بدتر می شود، اما با دراز کشیدن به طور کامل بهبود می یابد.

درد قفسه سینه و زخم معده

به طور معمول، بیماران مبتلا به زخم معده ممکن است درد قفسه سینه و پشت استخوان سینه را تجربه کنند. درد قفسه سینه که ممکن است ناشی از معده باشد، معمولا خسته کننده و ناخوشایند است و اغلب برای کسانی که درد قفسه سینه مرتبط با زخم معده یا حمله قلبی را تجربه می کنند ناراحت کننده است.

درد سر دل ، تهوع و نفخ از شایع ترین نشانه های زخم معده است. زخم معده ممکن است در روده و شکم احساس درد و سوزش را ایجاد کند که در برخی شرایط ممکن است به دیگر قسمت ها، از جمله به کمر یا سینه بیمار سرایت کند.

درد قفسه سینه می تواند مشکلات جدی را نشان دهد:

اگر درد قفسه سینه دارید باید فوری به پزشک مراجعه کنید. درد قفسه سینه می تواند نشان دهنده بسیاری از بیماری ها باشد، برخی از دردها ممکن است بی خطر باشند، اما برخی دیگر شاید زندگی فرد را تهدید کند. برای مثال، یک حمله عصبی می تواند موجب دردهای قفسه سینه و همچنین زونا، تپش قلب و سنگ صفرا شود. دلایل جدی تر درد قفسه سینه می تواند شامل یک حمله قلبی و لخته خونی در ریه شود.

احتیاط

با توجه به ساختار قلب زنان، درد قفسه سینه و تنفس های کوتاه مربوط به بیماری های قلبی اغلب با حمله عصبی اشتباه گرفته می شود. بیماری های قلبی قاتل زنان بالای ۳۵ سال است. اگر درد قفسه سینه بیش از چند دقیقه طول بکشد، نیازمند توجه پزشکی فوری است.

درد قفسه سینه دلایل مختلفی دارد و معمولا در افرادی که انسداد عروق،چربی و فشارخون بالا دارند رخ می دهد.

مصرف داروهای مسکن

مصرف داروهای مسکن برای افرادی که درد قفسه سینه دارند توصیه نمی شود زیرا ممکن است موجب تشدید درد شود .بنابراین بهتر است با مراجعه سریه به پزشک ، تحت درمان قرار بگیرند. اولین گام در درمان بیماری ، ریشه یابی علت بیماری و سپس مصرف دارو است.

افرادی که سکته قلبی را تجربه کرده اند با مصرف به موقع داروهای نیتروگلیسیرین زیرزبانی یا آسپرین می توانند از عوارض سکته قلبی جلوگیری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.