رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

راه‌اندازی جهاد مدرسه‌سازی در تابستان سال آینده

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، گفت: ما در فصل تابستان سال آینده، جهاد مدرسه‌سازی را به راه خواهیم انداخت و از تمام ظرفیت‌های مردمی برای نیل به این مقصود استفاده می‌کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حمیدرضا خان‌محمدی در دومین روز گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس سراسر کشور ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: یکی از ابعاد بارز زندگی حضرت زهرا(س) مبارزه و جهاد در راه دفاع از ولایت است. امروز نیز شاهد هستیم که دشمن، مسیر ولایت را هدف قرار داده است؛ بنابراین باید دقت کنیم تادر این مسیر پیروز باشیم.

وی با اشاره به ضرورت توجه به انجام مسئولیت‌ها و وظایف در سازمان نوسازی مدارس، افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا با وجود برخی مشکلات، تکالیف خود را به درستی انجام دهیم و در ایفای نقش و انجام مسئولیت‌های‌مان موفق باشیم.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: ارتباط خود را با مقامات مسئول از جمله استانداران تقویت کنید تا در امر خطیر مدرسه‌سازی به نتایج خوبی برسید و فعالیت‌های تاثیرگذاری داشته باشید. همچنین باید از ظرفیت‌های زیرساختی و منابع استان‌ها استفاده کنید و با همه افرادی که می‌توانند در این مسیر کمک کنند، همراه و همگام باشید.

خان محمدی با تاکید بر لزوم توجه به معنویات در فعالیت‌های مدرسه‌سازی تصریح کرد: نگاه و رویکرد ما در دوره جدید نباید فقط توجه به آورده مالی خیرین باشد بلکه برکت خیر و برکات حاصل از ورود به این عرصه حائز اهمیت است و چنین نگرشی موجب رشد معنوی و در کنار آن بالا رفتن سطح فعالیت‌های ما خواهد شد.

وی گفت: وظیفه ما در قبال خیرین و نیکوکاران، تکریم این عزیزان است؛ چراکه حضور موثر و سرشار از انگیزه خیرین، به همه ما انرژی می‌دهد تا اقدامات‌مان به نتایج بهتر و موثرتری منجر شود.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به مسئولیت اجتماعی این سازمان اظهار کرد: سازمان نوسازی مدارس کشور یکی از بارزترین مصادیق برای ایفای مسئولیت اجتماعی مردم در خانواده بزرگ آموزش و پرورش است؛ بر همین اساس ما باید در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی‌مان بتوانیم برنامه‌ریزی موثر و مثبتی برای جذب منابع داشته باشیم.

خان محمدی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) بیان کرد: «مَنْ خَافَ اَللَّهَ أَخَافَ اَللَّهُ مِنْهُ کُلَّ شَیْءٍ؛ هرکس از خدا بترسد، خدا همه چیز را از او می‌ترساند». برهمین اساس و الگو بود که سردار سلیمانی از هیچکس نمی‌ترسید و همه (دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی) از او می‌ترسیدند.

وی افزود: الگوی ما در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی، سردار شهید سلیمانی و شهید چمران هستند؛ بنابراین همچون حاج‌قاسم «نترس» باشید تا بتوانید به مردم خدمت کنید.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهم‌ترین اولویت این سازمان را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دانست و ادامه داد: برای تعمیرات مدارس همه مردم را دعوت به همکاری و مشارکت کنید؛ ما در فصل تابستان سال آینده، جهاد مدرسه‌سازی را به راه خواهیم انداخت و از تمام ظرفیت‌های مردمی برای نیل به این مقصود استفاده می‌کنیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.