رایزنی وزیر امور خارجه با بشار اسد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، طرفین در این دیدار تاکید کردند که فشار برخی کشورهای غربی بر سوریه و ایران، دو کشور را از دفاع از اصول ارزش ها و منافع ملت های خود و امنیت و ثبات منطقه دور نمی کند. رئیس جمهوری سوریه و وزیر خارجه ایران اعلام کردند که به کارگیری سیاست تهدید و اعمال فشار بر دمشق و تهران، نشانه شکست توطئه ها و نقشه های این کشورها برای منطقه است که ایران و سوریه مقابل آن ایستادگی کردند.

اسد و ظریف در این دیدار جدیدترین تحولات منطقه و دستور کار نشست سه جانبه روسیه، ایران و ترکیه را که قرار است در روزهای آینده در تهران برگزار شود، مورد بررسی قرار دادند. دو طرف دیدگاه های مشابهی نیز در مورد موضوعات مختلف داشتند. وزیر خارجه ایران قبل از این دیدار نیز با ولید المعلم وزیر خارجه و عماد خمیس نخست‌وزیر سوریه دیدار و گفت و گو کرده بود.

ظریف امروز در سفری یک روزه، وارد دمشق پایتخت سوریه شد و مورد استقبال فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه و جواد ترکابادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق قرار گرفت. وزیر خارجه ایران بعد از استقبال رسمی از سوی معاون وزیرخارجه سوریه به زیارت حرم حضرت زینب(س) به منطقه زینبیه در حومه دمشق رفت.  سفر ظریف به دمشق، دومین سفر وی به کشور سوریه در مسئولیت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است. حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه ظریف را در این سفر همراهی می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.