رسانه خبری این تیتر

رتبه ایران در فضای کسب و کار از ۱۵۲ به ۱۲۷ رسیده است

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت که رتبه ایران در فضای کسب و کار از ۱۵۲ به ۱۲۷ کاهش یافته و کاهش جدی تری در پیش است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور با اشاره به اظهار نظر نمایندگان در این باره گفت: یکی از نکاتی که توسط نمایندگان مطرح شد فضای کسب و کار بود که می‌گفتند چرا اجرایی نشده؟ در حالی که طیف مختلفی از قوا و دستگاه‌های اجرایی در این موضوع تاثیرگذار هستند متناسب با آن باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است. از جمله رتبه ما در فضای کسب و کار در حال حاضر ۱۲۷ است که پیش از این این رتبه ۱۵۲ بوده است و کاهش جدی تر هم در پیش داریم.

وی افزود: یکی از نمایندگان این موضوع را مطرح کرد که پنجره واحد تشکیل نشده است در حالی که این سازوکار وجود دارد و همین الان ۵۵ درصد مجوزهایی که صادر می‌شود در درگاه ملی صورت می‌گیرد که عدد و وزن بالایی است و امکان شکایت، پاسخگویی و مشاوره هم در این محیط وجود دارد ما معتقدیم البته باید به این کار سرعت بدهیم و آن را گسترش دهیم تا دامنه گسترده تری را پوشش دهد.

دژپسند با اشاره به تصویب دو لایحه مهم مالیاتی در مجلس دهم خاطرنشان کرد: یکی از آنها پایانه‌های فروش و دیگری مالیات بر ارزش افزوده بود یک لایحه مهم دیگر به دولت فرستادیم که در آن اصلاحات بنیادی در مالیات بر درآمد را پیش بینی کردیم و گسترش پایه‌های مالیاتی و ساماندهی معافیت‌ها نیز در آن دیده شده است که این لایحه به مجلس ارائه خواهد شد.

وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع واگذاری ها نیز گفت: گروه سرمایه گذاری امید مربوط به بانک سپه اولین عرضه را در پایان همین ماه دارد و گروه سرمایه گذاری ملی هم بعد از آن عرضه خواهد شد.

وزیر اقتصاد با اشاره به اقدامات این وزارت خانه در راستای مولد سازی‌های دارایی‌ها دولت در سال گذشته خاطرنشان کرد: البته این امر لزوما به درآمد منتهی نمی‌شود و فروش تا تبدیل به احسن را شامل می‌شود. ما این طیف را در نظر داریم و این فرآیند در حال انجام است اما باید توجه داشته باشیم که مولد سازی لزوما برای کسب درآمد نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.