رسانه خبری این تیتر

روزنامه‌نگار بلاروسی به اتهام “خیانت” حبس گرفت

دادگاهی در بلاروس، یک روزنامه‌نگار را به اتهام خیانت به هشت سال حبس محکوم کرد. او اکنون در حال گذراندن مدت حبسی است که بابت اعتراضات گرفته و حکم جدید به آن افزوده می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، «کاتسیارینا آندریوا» ۲۸ ساله، روزنامه‌نگار شبکه تلویزیونی بلست لهستان، حین پوشش اعتراضات مردمی سال ۲۰۲۰ در مینسک بازداشت و به اتهام سازمان‌دهی ناآرامی گسترده به دو سال حبس محکوم شد؛ اتهامی که او رد می‌کند. ‌

بازرسان بلاروسی در فصل بهار زمانی که آندریوا در زندان به سر می‌برد، پرونده جدیدی علیه او باز کردند و او را به خیانت متهم کردند. مقامات جزئیات این پرونده را فاش نکرده‌اند و محاکمه به صورت غیر علنی برگزار شد.

مقام‌های بلاروسی اظهارنظری درباره این حکم نداشتند. شبکه بلست لهستان که روی آن دسته از اخبار بلاروس تمرکز داشت که مینسک “افراطی” می‌نامید، این خبر را تایید کرد.

طبق گزارش گروه حقوق بشری وسنا-۹۶، بلاروس حدود ۱۳۰۰زندانی سیاسی دارد. این گروه، آندریوا را هم زندانی عقیدتی می‌داند. بسیاری از این افراد حین موج اعتراضات ضد الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس که از ۱۹۹۴ روی کار است، بازداشت شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.