رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

رگولاتور ایرلند تیک‌تاک را به‌خاطر نقض قوانین حریم خصوصی، ۳۶۷ میلیون دلار جریمه کرد

رگولاتور ایرلند در حکمی اعلام کرد که تیک‌تاک به‌خاطر نقض قوانین حریم خصوصی در‌زمینه کودکان باید جریمه‌ای هنگفت بپردازد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، رگولاتور ایرلند در حکمی، یک جریمه ۳۴۵ میلیون یورویی (۳۶۷ میلیون دلاری) برای تیک تاک در نظر گرفت. این رگولاتور معتقد است که این اپلیکیشن به‌درستی داده‌های کودکان را مدیریت نکرده و قوانین GDPR اتحادیه اروپا را زیر پا گذاشته است.

کمیسیون محافظت از اطلاعات ایرلند (DPC) به‌خاطر برخورد نادرست تیک تاک با داده‌های کودکان، این شرکت را ۳۴۵ میلیون یورو جریمه کرده است. این حکم به‌دنبال تکمیل تحقیقاتی صادر شده که در سال ۲۰۲۱ پیرامون نقض قوانین GDPR شروع شد.

DPC از دو جهت اساسی تیک تاک را مقصر شناخته است. این کمیسیون می‌گوید تیک تاک از همه کاربران، حتی افراد ۱۳ تا ۱۷ ساله می‌خواهد پروفایل کاربری خود را تنظیم کنند و اطلاعات آن به‌صورت پیش‌فرض در دسترس عموم قرار می‌گیرد. به‌علاوه، زمانی که این کاربران نوجوان در این شبکه اجتماعی ثبت‌نام می‌کنند، ویدیوها، نظرات و محتواهای آن‌ها به‌صورت خودکار به همه نشان داده می‌شود.

در وهله دوم، DPC از قابلیت Family Pairing در تیک تاک که طراحی شده است تا دستگاه‌های والدین را به اکانت فرزندانشان وصل کند، انتقاد کرده؛ چرا که این شرکت ظاهراً نتوانسته است سازوکارهای مناسبی را فراهم کند تا مشخص شود که اکانت والد واقعاً به سرپرست قانونی شخص تعلق دارد یا خیر. درنتیجه نگرانی‌هایی پیرامون کنترل غیرمجاز بر فعالیت نوجوانان به‌وجود آمده است.

پاسخ تیک تاک به جریمه رگولاتور ایرلند چیست؟

تیک تاک در بیانیه‌ای با تصمیم DPC مخالفت و از بابت میزان این جریمه ابراز نگرانی کرده است. «الین فاکس»، مدیر بخش حریم خصوصی این اپلیکیشن در اروپا می‌گوید آن‌ها پاسخ مناسب به حکم DPC را ارزیابی و برای این رگولاتور ارسال می‌کنند.

الین فاکس مدعی است که تیک تاک همیشه کنترل کامل انتشار محتواها به‌صورت عمومی یا خصوصی را در اختیار کاربران قرار داده است. او توضیح می‌دهد که این شرکت در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱، یعنی هشت ماه قبل از آغاز تحقیقات DPC، تمام اکانت‌های ۱۳ تا ۱۵ ساله را به‌صورت پیش‌فرض خصوصی کرد. او همچنین وعده داد که این شرکت در آینده در فرایند ثبت‌نام افراد ۱۶ و ۱۷ ساله به‌صورت پیش‌فرض گزینه اکانت خصوصی را برایشان انتخاب می‌کند.

رگولاتور ایرلند قبلاً هم حکم‌های سنگینی را درباره شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری ازجمله متا صادر کرده بود. حال با این حکم جدید نشان می‌دهد که به‌ویژه در رابطه با مدیریت داده‌های کودکان بسیار جدی است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. زارعی می گوید

    اگر در ایران علیه پلت فرمی یا متا یا سایت هایی که به فراوانی تهمت تهدید دروغ آموزش فعالیت های تروریستی فروش اسلحه مواد مخدر مشروبات الکلی حکمی صادر کند یا برای صیانت از حقوق کاربران رگولاتوری تنظیم کند بردگان فکری غرب که همیشه با پروپاگاندا از وضع قانون و جرا قانون به نفع مردم جلوگیری می کردند به جنجال و هیاهو روی می آورند و با تحریک افراد خودباخته سعی در مانع تراشی برای جلوگیری از وضع قانو و اجرا قانون می کنند تا حق مردم را ضایع کنند و جیب خود را پر نمایند آقایی اربابان خود را تضمین کنند کاش همان رگلاتور ایرلندی در ایران اجرا می شد تا مثل متا و دیگران بی حد مرز نباشند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.