رسانه خبری این تیتر

ساعت طلایی آدولف هیتلر ۱ میلیون دلار فروخته شد

ساعت طلایی متعلق به آدولف هیتلر که توسط یک سرباز فرانسوی در لحظات پایانی جنگ جهانی دوم از مخفیگاه کوهستانی او دزدیده شده بود، به قیمت ۱ میلیون دلار به فروش رسید.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، . این ساعت که توسط ساعت‌ ساز سوئیسی LeCoultre ساخته شده، دارای حروف اول نام رهبر نازی، علامت سواستیکا و آرم عقاب حزب نازی است.

ساعت هیتلر همچنین دارای سه تاریخ است: تولد هیتلر، تاریخی که او به عنوان صدراعظم آلمان منصوب شد و تاریخ پیروزی حزب نازی در انتخابات ۱۹۳۳. با وجود اینکه انتظار می رفت این ساعت در حراج تاریخی الکساندر در ایالت مریلند ایالات متحده به قیمت حدود ۴ میلیون دلار فروخته شود، در نهایت ۱ میلیون دلار فروخته شد.

بیل پاناگوپولوس، رئیس این حراج، گفت که تا به حال ساعتی از هیتلر برای فروش عمومی عرضه نشده بود. او گفت: «این ساعت احتمالاً در سال ۱۹۳۳ پس از اینکه هیتلر صدراعظم آلمان شد و اساساً بر هر جنبه ای از اداره کشور اختیار کامل پیدا کرد به او داده شد. به احتمال زیاد، این ساعت توسط خود حزب نازی به منظور قدردانی از دستاورد او و برای تشکر از ارتقای قدرت حزب به او داده شد. این ساعت کاملا منحصر به فرد است!»

در ۴ مه ۱۹۴۵، سرباز فرانسوی، گروهبان روبرت میگنوت، این ساعت را از خانه کوهستانی هیتلر در باواریا، جنوب آلمان برداشته است. واحد او، کمی جلوتر از سربازان آمریکایی به ساختمان حمله کرده بودند، اما متوجه شد که این مکان به تازگی رها شده است. سپس سربازان هر آنچه را که می توانستند در کوله پشتی خود حمل کنند غارت کردند و وسایل شخصی هیتلر با ارزش ترین غنایم آنجا بود.

بعد از بازگرداندن ساعت به فرانسه، میگنوت آن را به پسر عموی خود فروخت که نوه او اکنون این میراث را به حراج گذاشته است. در نامه سرگشاده‌ای که توسط ۳۴ رهبر یهودی امضا شده بود، این حراج نفرت‌انگیز توصیف شده و خواسته اند که این ساعت، از حراج خارج شوند. اما آقای پاناگوپولوس معتقد است که این حراج به منظور تجلیل از دیکتاتور نازی نبوده است. او تاکید کرد: «در عوض، این یک اثر تاریخی فوق‌العاده کمیاب است که عمیقاً یادآور یکی از تاریک‌ترین دوره‌های تاریخ جهان است و بنابراین بسیار مهم است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.