ستارگان سیاه‌پوست تنها به یک خاطر برنده اسکار می‌شوند

ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) با نگاه کردن به تنها نامزدی خود در جایزه اسکار به این موضوع پی برده که چرا ستاره‌های سیاه‌پوست در مراسم این جایزه برنده می‌شوند.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، این بازیگر ۷۳ ساله در گفت‌وگو با ساندی تایمز بازی نمادین خود در نقش جولز فیلم داستان عامه‌پسند (Pulp Fiction) به کارگردانی کوئنتین تارانتینو در سال ۱۹۹۴ را به یاد آورد. او گفت: «باید برنده می‌شدم.» او همچنین فکر می‌کند که باید برای بازی در فیلم تب جنگل (Jungle Fever) اسپایک لی نامزد دریافت اسکار می‌شد و از اینکه در آن زمان تحت ‌الشعاع بازیگران فیلم باگزی (Bugsy) قرار گرفت شگفت‌زده شد.

بیشتر بخوانید:

او توضیح داد: «من و همسرم به دیدن فیلم باگزی رفتیم. با خودم گفتم آنها نامزد شدند و من نه؟ حدس می‌زنم سیاه‌پوستان فقط هنگامی برنده اسکار می‌شوند که کارهای زننده و چندش‌آور انجام دهند. مثل دنزل واشنگتن (Denzel Washington) که به خاطر بازی در نقش یک پلیس وحشتناک در روز تعلیم (Training Day) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.یعنی همه کارهای بزرگی که او در نقش‌های دلگرم‌کننده‌ای مثل ملکوم ایکس انجام داد، مهم نبود؟ نه، ما اسکار را به این حرامزاده می‌دهیم. پس شاید من هم به واسطه نقش‌هایی که بازی کرده‌ام باید تا الان یک اسکار می‌بردم»

در حال حاضر واشنگتن ۶۷ ساله به عنوان یک سیاهپوست بیشترین نامزدی را در تاریخ اسکار دارد. امسال نیز او برای بازی در فیلم تراژدی مکبث Tragedy of) (Macbeth نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است. او در مجموع ۱۰ بار نامزد دریافت جایزه شده و دو بار به خاطر بازی در روز تعلیم و افتخار (Glory) اسکار دریافت کرده است.

در حالی که ساموئل ال جکسون هنوز موفق به کسب جایزه اسکار نشده، ۲۵ ماه مارس جایزه اسکار افتخاری به او اهدا خواهد شد. این تهیه‌کننده و بازیگر پرکار در بیش از ۱۰۰ فیلم ازجمله Shaft، A Time To Kill، Jackie Brown و Django Unchained نقش‌آفرینی کرده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.