رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

سفر به شمال را کنسل کنید؛ سیل می‌آید!

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: آب‌گرفتگی و جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها حاصل عبور جریانات خنک و مرطوب شمالی است.

به گزارش اینتیتر به نقل از مخاطب ۲۴، سیدمحمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران با هشدار جوی سطح زرد هواشناسی گفت: رگبار باران و سیل طی دو روز آینده ‌بیشتر نقاط شمال کشور را در بر خواهد گرفت.

او افزود: با شکل‌گیری جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو بارش باران و در برخی از ساعات روز بارش به صورت رگبار باران را خواهیم داشت.

رضوی با بیان اینکه وزش باد شدید، رعد و برق و کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۲ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود افزود: در ارتفاعات وضعیت هوا مه‌آلود پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: آب‌گرفتگی و جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، کاهش دید و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی و احتمال خسارت به سازه‏‌های کم مقاوم پیش‌بینی شده و از مسافران درخواست می‌شود در محورهای کوهستانی استان با احتیاط رانندگی کنند.

رضوی رعایت احتیاط لازم و عدم اسکان درکنار رودخانه‏ ها و پرهیز از صعود کوهنوردان به ارتفاعات را خواستار شد و ادامه داد: مقاوم‌سازی سازه‏‌های کم‌مقاوم پیشنهاد می‌شود.

او با پیش‌بینی هفت روزه وضع هوای مازندران خاطرنشان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی وضعیت جو استان مازندران از روز شنبه ۱۸ تا جمعه ۲۴ با نوسانات ابری پیش بینی می‌شود.

او افزود: شنبه ۱۸ شهریور هوا صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده بوده و در یک‏شنبه ۱۹ شهریور صاف تا نیمه ابری از بعد از ظهر ابری همراه با وزش باد شدید از سمت غرب استان با بارندگی و رعد و برق همراه است.

این مسئول با تاکید بر اینکه دوشنبه ۲۰ شهریور هوای استان ابری و در ارتفاعات مه آلود همراه با وزش باد، بارندگی و کاهش دما پیش بینی می‌شود خاطرنشان کرد:هوا از بعد از ظهر به تدریج با کاهش ناپایداری همراه بوده و در سه شنبه صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما، در غرب استان گاهی با افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

رضوی افزود: در چهارشنبه هوا صاف تا نیمه ابری از اواخر روز همراه با وزش باد و افزایش ابر در غرب با رگبار پراکنده خواهیم داشت و از اواخر هفته هوای نیمه ابری گاهی افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و وزش باد را پیش‌بینی می‌کنیم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.