شرایط جدید خرید ارز با کارت ملی

با آنکه چندی پیش بانک مرکزی اعلام کرد فروش ارز با کارت ملی متوقف شده است اما براساس مجوز امروز بانک مرکزی، صرافی‌ها می‌توانند به هر فرد ۵ هزار یورو یا معادل آن را بفروشند.

به گزارش اینتیتر به نقل از کاماپرس، با آنکه چندی پیش بانک مرکزی اعلام کرد فروش ارز با کارت ملی متوقف شده است اما براساس مجوز امروز بانک مرکزی، صرافی‌ها می‌توانند به هر فرد ۵ هزار یورو یا معادل آن را بفروشند.

از ابتدای هفته پیش فروش ارز با کارت ملی متوقف شده بود که صبح امروز این نوع فروش مجدد آزاد شد. بنابر اعلام صرافی‌ها در روال فروش تغییری ایجاد نشده ولی قیمت‌ها بالاتر رفته است.

صرافی‌ها دلار با کارت ملی را در محدوده قیمتی ۵۲ هزارتومان می‌فروشند.

از امروز فروش ارز ازسرگرفته شد و مردم می‌توانند نیازهای ارزی خود را از طریق صرافی‌ها تامین کنند.

در حال حاضر قیمت معاملات صرافی‌ها قیمتی نزدیک به بازار آزاد دارد و به گفته فعالان بازار رفع محدودیت معاملات می‌تواند قیمت‌ها را تعدیل کند.

بازاری‌ها نیز گفته‌اند در صورتی که خرید و فروش ارز صادراتی در صرافی‌ها به نرخ توافقی صورت گیرد افزایش عرضه ارز در بازار صورت خواهد گرفت و قیمت‌ها کاهشی می‎شود.

براساس گزارش منتشر شده در تسنیم، بنابر گفته یکی از صراف‌ها، معاملات ارز صادراتی در صرافی‌ها می‌تواند برای صادرکنندگان جذاب باشد و همین موضوع سبب کاهش محسوس و اختلاف قیمت دلار آزاد و مبادلاتی می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.