رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

صدور قبض آب ۶٠ میلیون تومانی برای یک هتل ٢ ستاره

رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: متاسفانه در حوزه صنعت هتلداری به شدت هزینه های حامل های انرژی بالا رفته و اگر قبلا برای یک هتل دو ستاره ١۵ میلیون قبض آب می آمد الان این رقم به ۶٠ میلیون رسیده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، جمشید حمزه زاده در نخستین همایش سراسری جامعه هتلداران ایران که در آستانه روز جهانی گردشگری در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد، اظهار داشت: افزایش انسجام و یکپارچگی فعالان گردشگری، رفع چالش های پیش رو و بهبود خدمات از اهداف همایش امروز است.

وی ادامه داد: امیدوارم به بهانه روز جهانی گردشگری از سوی نخبگان فکری و مسئولان شاهد رفع چالش ها و موانع توسعه صنعت هتلداری باشیم.

حمزه زاده تصریح کرد: امروزه صنعت هتلداری با چالش های زیادی دست و پنجه نرم می کند و جا دارد مجلس شورای اسلامی و بخش های دولتی و خصوصی اقدامات مناسبی را در جهت رفع این چالش ها بردارند.

وی گفت: متاسفانه در حوزه صنعت هتلداری به شدت هزینه های حامل های انرژی بالا رفته و اگر قبلا برای یک هتل دو ستاره ١۵ میلیون قبض آب می آمد الان این رقم به ۶٠ میلیون رسیده است.

رئیس جامعه هتلداران ادامه داد: صنعت گردشگری یک صنعت فرابخشی است و با سازمان های مختلف ارتباط دارد، اما بر خلاف تلاش های صورت نگاه به جامعه هتلداران نگاه سازمانی است و یکی از سازمان هایی سختگیری زیادی بر ما دارد. سازمان امور مالیاتی است یا در حوزه بیمه اکثر هتل ها به بهانه های مختلف جریمه می شوند

وی افزود: در درجه اول ما نیازمند تعریف بسته حمایتی از سوی دولت هستیم که خوشبختانه مقدمات این کار فراهم شده و از طریق رییس سازمان میراث فرهنگی در هیأت دولت مصوب می شود
معافیت صد درصد مالیاتی برای یک دوره مشخص، کاهش هزینه های حامل های انرژی، دریافت نرخ ارزی از گردشگران خارجی، تعیین تکلیف وضعیت مهمانسراهای دولتی و مراکز اقامتی غیر مجاز از جمله درخواست های ما در بسته حمایتی است.

حمزه زاده گفت: ما امروز شاهدیم وزارت آموزش و پرورش به جای ارائه خدمات به فرهنگیان برای کسب درآمد پذیرش آزاد می کند و این کار خلاف است و کار هتلداران را مختل می کند. کشوری در امر توسعه پایدار گردشگری موفق است که برنامه های بلند مدت داشته باشد، لذا از رییس سازمان میراث فرهنگی می خواهم تا دستور بازنگری یا تدوین برنامه توسعه گردشگری را بدهند.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.