رسانه خبری این تیتر

طارمی به دنبال هالک می‌دود

آمارهای شخصی مهدی طارمی سوژه روزنامه‌های معتبر پرتغال شده است. از بهترین فصل شخصی تا رسیدن به رکورد هالک شگفت‌انگیز.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی،‌ مهدی طارمی در حال سپری کردن یکی از بهترین فصول فوتبالی خود است. ستاره ایرانی پورتو توانسته است به همراه امباپه، بنزما و صلاح به تنها بازیکنان شش لیگ معتبر فوتبال اروپا تبدیل شود که تاکنون در این بیش از ۲۰ گل به ثمر رسانده و بیشتر از ۱۰ پاس گل نیز داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

آماری خیره‌کننده برای طارمی که باعث شده است تا نام او در کنار بزرگان فوتبال اروپا دیده شود و این مسئله در رسانه‌های پرتغالی نیز بازتاب داشته است. یکی دیگر از رکوردهای شخصی مهاجم بوشهری پورتو، به عبور او از بهترین فصل فوتبالی‌اش اختصاص دارد.

روزنامه رکورد پرتغال در شماره روز گذشته خود به این مسئله اشاره کرد و با تیتر “گل‌زنی‌های طارمی به اوج می‌رسد: رکورد شخصی بهبودیافته ایرانی” به تعداد گل‌های طارمی در این فصل پرداخته و آنها را با حضور این بازیکن در تیم‌های سابقش مقایسه کرده است.

روزنامه رکورد در این گزارش نوشته است: زمانی که مهدی طارمی برای رویارویی با ویزلا وارد زمین شد، می‌دانست که تنها دو گل تا رسیدن به بهترین رکورد گل‌زنی خود در یک‌فصل فاصله دارد. این فرصت با دوگلی که به ثمر رسید، به سرانجام رسید و از طرف دیگر کمک کرد تا اف سی پورتو هرچه بیشتر به جشن قهرمانی در لیگ نزدیک شود.

رکورد با مقایسه آمار گل‌زنی‌های طارمی در تیم‌های باشگاهی خود نوشت: بهترین فصل شخصی مهاجم ایرانی در فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ بود که او ۲۴ گل برای پرسپولیس به ثمر رساند و ۵ پاس گل نیز داد. طارمی اکنون در فصل ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ موفق شده است در تمامی رقابت‌ها ۲۴ گل برای پورتو به ثمر برساند و ۱۷ بار نیز پاس گل بدهد.

طارمی دو دیدار دیگر در لیگ برتر و یک بازی در فینال جام حذفی را پیش روی خود دارد و می‌تواند با گل‌زنی در این بازی‌ها، رکورد خود در بهترین فصل فوتبالی‌اش را ارتقا دهد. او ۱۷ اردیبهشت با پورتو به دیدار بنفیکا می‌رود و در هفته پایانی نیز استوریل پرایا را پیش روی خود خواهد داشت. ضمن اینکه تیم توندلا که اکنون جزو تیم‌های سقوط‌کننده به دسته پایین است، در کمال شگفتی راهی دیدار فینال جام حذفی شده که به نظر می‌رسد پورتو کار سختی برای کسب قهرمانی این پیکارها نداشته باشد.

البته این تنها بررسی آمار فردی طارمی توسط روزنامه‌های معتبر پرتغالی نیست. روزنامه اوجوگو در شماره امروز خود آمار فردی طارمی را با هالک برزیلی مقایسه کرده و حتی این خبر را در جلد شماره یک خود نیز کارکرده است.

اوجوگو با تیتر “طارمی به دنبال هالک می‌دود؛ فقط این ستاره باورنکردنی تأثیرگذارتر از مهاجم ایرانی بود” نوشته است: هالک در فصل ۲۰۱۰ – ۲۰۱۱ توانست ۲۳ گل در لیگ پرتغال به ثمر برساند و طارمی که اکنون ۲۰ گل را وارد دروازه حریفان کرده، در تعقیب ستاره برزیلی است.

هالک در سال ۲۰۰۸ از تیم توکیو وردی ژاپن به پورتو پیوست و چهارفصل لباس این تیم را بر تن کرد. او در سومین فصل حضورش در اژدها، ۲۳ گل در رقابت‌های لیگ برتر پرتغال به ثمر رساند و ۱۶ مرتبه نیز پاس گل داد تا روی ۳۹ گل تیمش تأثیر مستقیم گذاشته باشد.

مهدی طارمی تا به اینجای فصل ۲۰ بار موفق به گل‌زنی شده و ۱۳ مرتبه نیز پاس گل داده است. او برای رسیدن به هالک برزیلی، به زدن ۳ گل دیگر و دادن ۳ پاس گل در دو دیدار باقی‌مانده نیاز دارد. اتفاقی که سخت و دشوار به نظر می‌رسد اما شاید طارمی بتواند حداقل در زمینه گل‌های زده، به هالک برسد.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.