رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

عقب‌نشینی سامسونگ از تولید گوشی

طبق اخبار و گزارش‌ها، از قرار معلوم سامسونگ قصد دارد برنامه تولید ۳۱۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲ را به رقم ۲۸۰ میلیون دستگاه کاهش دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، البته ۲۸۰ میلیون دستگاه همچنان آمار تولید بالایی است اما چنین عقب‌نشینی چشمگیری از هدف اولیه نمی‌تواند به معنای اخبار خوب باشد. بازسازی اقتصاد جهانی در دوران پساکرونا کندتر از میزان انتظار بوده و این امر کمپانی‌های بزرگ را به واکنش وا داشته تا برای جبران بخشی از خسارت‌های خود از اهداف تعیین شده تولیدی برای سال ۲۰۲۲ عقب‌نشینی کنند.

بیشتر بخوانید:

این پایگاه خبری در ادامه همچنین خاطر نشان کرده فشار تورم روی مشتریان آنها را در رابطه با مخارج‌شان محتاط کرده، از سوی دیگر جنگ میان روسیه و اوکراین نیز کمکی به بهتر شدن این شرایط نمی‌کند. بدین ترتیب سامسونگ نیز در نهایت تصمیم گرفته که از طریق کاهش ۳۰ میلیونی تولید گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲، با این شرایط مقابله کند.

گفتنی است سامسونگ در زمینه دریافت تاثیرات منفی از موارد مذکور تنها نیست و به عنوان مثال اپل نیز در حال طی کردن مسیر مشابهی است. این کمپانی هم به نظر می‌رسد که تولیدات خود در سال جاری، به شکل خاص تولید آیفون SE جدید را تا ۲۰ درصد کاهش داده است.

با این حال تصمیم سامسونگ در زمینه کاهش تولیدات مانند اپل تنها مختص یک سری یا یک مدل خاص نیست و تمامی تولیدات از میان‌رده‌های اقتصادی تا گزینه‌های پرچمدار را در بر خواهد گرفت.

در پایان بد نیست به این مورد نیز اشاره کنیم که در حال حاضر نرخ تورم در برخی بازارهای کلیدی در بالاترین میزان خود قرار دارد و به عقیده تحلیلگران این امر علت اصلی دور شدن مشتریان از بازار بوده است، بدین ترتیب آنها نیز درست مثل کمپانی‌های بزرگ تا حد امکان از مخارج اضافی خود کاسته‌اند، امری که می‌تواند حتی به کاهش فروش محصولات اقتصادی بازار هم منتهی شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.