غذایی که موها را ضعیف و دچار ریزش میکند

ضعیف شدن مو و ریزش مو یک اتفاق رایج است و با بالا رفتن سن؛ مخصوصاً برای خانم ها بیشتر رخ می دهد و شاید جلوگیری از آن کار سختی باشد.

به گزارش اینتیتر به نقل از نمناک، ریزش مو از لحاظ روحی و عاطفی هم شما را درگیر می‌ کند؛ عواملی مثل ژنتیک و نوسانات هورمونی در دوران یائسگی یا انتخابات غلط در سبک زندگی هم این وضعیت را تشدید می‌ کنند اما یک ماده غذایی مشخص هم ممکن است باعث ضعیف شدن موهای تان شود که در بخش بهداشت و سلامت پوست و مو در این مورد صحبت می‌ کنیم.

بیشتر بخوانید:

غذاهای چرب، بدترین غذا برای موهاست

همه ما می دانیم که رژیم غذایی که چربی بالایی داشته باشد، از هیچ لحاظ برای بدن مفید نیست، زیرا باعث اضافه وزن، کلسترول بالا، فشار خون بالا و مشکلات جدی در افراد می‌ شود. مصرف غذا های چرب مانند گوشت فراوری شده یا غذاهای سرخ کردنی مشکلات زیادی را در بدن افراد ایجاد می کند و بهتر است که شما از چربی‌ های سالم مثل سالمون، اجیل و آووکادو استفاده کنید‌.

غذای چرب چرخه رشد مو را به هم می ریزد

چرخه رشد مو اهمیت بسیار زیادی دارد و باید آن را سالم نگه داشت. در صورتی که مصرف غذای چرب باعث می‌ شود که این چرخه در حالت رشد قرار نگیرد و بیشتر به حالت استراحت در بیاید و در نتیجه موها جایگزین نمی شوند و همین باعث تضعیف موهای قدیمی خواهد شد.

این اتفاق با بالا رفتن سن رایج تر است

محققان همچنین به این نتیجه رسیده اند که با بالا رفتن سن، غذاهای چرب بیشتر از همیشه تاثیر منفی خود را روی رشد موها خواهند گذاشت و مشکلات بدتر می‌ شود. پس به دنبال رژیم غذایی با پروتئین کامل باشید و از حبوبات و گوشت سالم، میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنید تا خطر ریزش مو در سنین بالا کمتر شود؛ بنابراین بسیار مهم است که از غذاهای حاوی ویتامین، مواد معدنی مخصوصا ویتامین c، ویتامین d و آهن استفاده کنید.

راه های کاهش ریزش مو با بالا رفتن سن

در کنار رژیم؛ باید مراقب سطح استرس خود هم باشید و از آن مراقبت کنید.

از شامپو و نرم کننده متناسب با نوع موی خود هم استفاده کنید.

روتین سالمی برای مراقبت از مو داشته باشید.

سعی کنید که سبک زندگی سالم و پر از آرامشی داشته باشید.

پوست سر خود را در طول روز ماساژ دهید تا خون رسانی به فولیکول ها انجام شود و رشد آن تحریک گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.