فوری | خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت | خبر خوش دولت رئیسی برای سهامداران عدالت + جزئیات

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از اضافه شدن ۲ بانک ملت و پارسیان به فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از اندیشه قرن، نماینده مردم سپیدان در مجلس با یادآوری اینکه پیگیری تغییر ساختار مدیریت سهام عدالت توسط دولت به وقوع یک فاجعه در کشور منتهی می شود، از رئیس مجلس خواست تا با پیگیری از وزیر اقتصاد مانع این کار شود.

محسن علیزاده در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده ۲۱۶ آیین نامه داخلی خطاب به رئیس مجلس ضمن درخواست ورود وی به نحوه انتخاب نمایندگان در هیات ها گفت: اخبار نگران کننده ای درخصوص پیگیری وزیر امور اقتصادی و دارایی در ارتباط با نحوه تغییر ساختار مدیریت سهام عدالت در کشور شنیده می شود که در صورت صحت بسیار نگران کننده است و گمان می رود که دولت به دنبال این است که سهام عدالت را به طور کامل به دست بگیرد.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از اضافه شدن ۲ بانک ملت و پارسیان به فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث خبر داد.
براساس اطلاعیه سپرده‌گذاری مرکزی در کنار ۴۴ کارگزار منتخب برای انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث با سامانه «میراث»، ۲ بانک پارسیان و ملت نیز به این فرایند اضافه شدند.

بنا به این اطلاعیه، در مراحل بعدی دیگر شرکت‌های کارگزاری و بانک‌ها به این طرح ملی افزوده خواهند شد. همچنین بر اساس اعلام زمان‌بندی انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث، این طرح با مشارکت ۴۴ شرکت کارگزاری از ۱۵ آبان آغاز شده است.

براساس این جدول زمان‌بندی، وراث متوفیان سال ۸۴ تا ۱۴۰۰ باید براساس تاریخ‌های اعلامی، وارد درگاه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی https://ddn.csdiran.i شوند و نسبت به تعیین وضعیت زمان تشکیل پرونده برای آغاز فرایند انتقال سهام اقدام کنند.

جدول زمان بندی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث به این شرح است:

وراث متوفیان سال ۱۳۸۴ و قبل از آن در تاریخ ۱۵ آبان

متوفیان سال ۸۵ در تاریخ ۲۷ آبان

سال ۸۶ و ۸۷ در تاریخ ۱۱ آذر

سال ۸۸ و ۸۹ در تاریخ ۲۵ آذر

سال ۹۰ و ۹۱ در تاریخ ۹ دی

سال ۹۲ و ۹۳ در تاریخ ۲۳ دی

سال ۹۴ و ۹۵ در تاریخ ۷ بهمن

سال ۹۶ و ۹۷ در تاریخ ۲۱ بهمن

سال ۹۸ و ۹۹ در تاریخ ۵ اسفند

سال ۱۴۰۰ و به بعد ۱۹ اسفند

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.