رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

فوری | زمان دقیق اعلام نتایج نهایی اعتراضات رتبه‌ بندی معلمان در ۱۴۰۲

معاون وزارت آموزش‌وپرورش گفت: ۳۲۰ هزار نفر از مجموع ۹۰۰هزار معلم به رتبه خود اعتراض کرده و تقاضای تجدیدنظر داشتند و رتبه جدید برای ۶۰هزار معلم با سابقه کاری و مدرک تحصیلی بالاتر صادر شده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از اندیشه معاصر، احکام جدید معلمانی که به نتیجه رتبه‌بندی خود معترض و اعتراض آن‌ها وارد بود و ارتقای رتبه داشتند، در حال صدور است.

از مجموع ۹۴۰هزار معلم مشمول رتبه‌بندی، ۳۴درصد معلمان به رتبه خود اعتراض داشتند. به طور میانگین ۶۵درصد معلمان در مرحله بررسی اعتراضات یک رتبه ارتقا داشتند.

در فرآیند رتبه‌بندی، معلمان در سه ساحت حرفه‌ای، عمومی و تخصصی بررسی شدند و به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش برای کسب رتبه‌های ۴ و ۵ به بیش از ۱۵سال سابقه کار نیاز است.

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش نیز در آخرین اظهارنظر خود درباره رتبه‌بندی معلمان با اشاره به اینکه در رتبه‌بندی معلمان باید متغیر‌ها را متفاوت کرد، گفته است: معلم کوچ‌رو را نمی‌توان با معلمی که در تجریش تهران تدریس می‌کند یکسان کرد، اما مهم این است که رتبه‌بندی را اجرا کردیم و امروز رتبه‌بندی در حقوق است؛ همچنین امسال ۲۶هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه حقوق آموزش و پرورش تعیین شده است.

۳۲۰ هزار معلم معترض به رتبه‌بندی

علی فرهادی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره اعلام نتایج اعتراضات معلمان به رتبه‌بندی گفت: ۳۲۰هزار نفر از مجموع ۹۴۰هزار معلم به رتبه خود اعتراض کرده و تقاضای تجدیدنظر داشتند، در آموزش و پرورش معترضان را به چند دسته تقسیم کردیم و گروه نخست ۶۳هزار معلم با سابقه کار و مدرک تحصیلی بالا بودند که احتمال ارتقای رتبه آن‌ها بیشتر بود.

شهریور امسال پرونده ۶۰هزار نفر از این معلمان در کانون‌های ارزیابی بررسی و رتبه جدید افراد صادر شد که با حقوق شهریور معوقات مربوط به رتبه جدید آن‌ها از ابتدای سال۱۴۰۲ پرداخت شد.

پرونده اعتراضات رتبه‌بندی معلمان تا ۲ماه آینده بسته می‌شود

به گفته فرهادی، گروه‌های دیگر معلمان با سوابق کاری و مدارک تحصیلی پایین‌تر هستند که آن‌ها نیز در سه گروه تقسیم‌بندی شدند و پرونده آن‌ها در چند کانون ارزیابی در تهران در حال بررسی است، امیدواریم تا دو ماه آینده پرونده رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه پرونده رتبه‌بندی همچنان باز است و مسیر ارتقای رشد معلمان ادامه دارد، گفت: آن‌ها باید خود را مطابق با شرایط روز ارتقا دهند و اگر معلمی رکود داشته باشد حتماً به او یادآوری می‌کنیم تا در مسیر ارتقا قرار بگیرد.

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش، با اجرای رتبه‌بندی میانگین حقوق معلمان همچنان ۳۰درصد از حقوق کارمندان دولت پایین‌تر است که باید این وضعیت جبران شود، همچنین رتبه‌بندی به طور میانگین ۲۶درصد حقوق معلمان را افزایش داد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظر
 1. محسن شهیدزاده می گوید

  با سلام. بنده با ۲۸ سال سابقه ، رتبه یک شده ام و اعتراض زده ام و هیچ جوابی نگرفته ام و بلاتکلیفیم و هیچ انگیزه ای برای تدریس ندارم . یک ماهه که رتبه ام تا استان تایید شده ولی حکمی برام صادر نشده

 2. مرادبخش معاون اجرایی مدارس جانباز۵۵٪ می گوید

  نوشتندرتبه ۴و۵بیش ۱۵سال سابقه نیازاست بنده که۳۱سال سابقه داشتم و۵۵درصدجانبازی دارم چرارتبه۲برایم لحاظ شد آیااین وزرای آموزش پرورش لیاقت لیاقت وزیربودن رادارند

 3. ناشناس می گوید

  با سلام تکلیف اعتراضات رو لطفا تا آخر مهر مشخص و احکام رو بزنید خسته شدیم از اینکه نوشته پرونده شما به کارگروه تخصصی ارسال شده نوشته شده … با تشکر

 4. ناشناس می گوید

  رتبه بندی، کلاه گزاشتن سر معلم بود

 5. محسن می گوید

  خسته نباشید اینقدر زحمت میکشید
  مگه میخواهید آپولو هوا کنید که بعد از دو ماه تاخیر، تازه میگید احتمالا دو ماه دیگه تمام میشه. جمعش کنید تو رو خدا این مسخره بازیها رو….

 6. آموزگار می گوید

  سلام چرا احکام بعضی از معلمین نزدن من با ۲۸ سال سابقه مدرک لیسانس و تمام فعالیت‌هایی که در طی سال در مدرسه از جابر و درس پژوهی ووووو شرکت داشتم رتبه ۲ گرفتم فکر نمی کنید با این رتبه که به من و بیشتر همکاران دادید انگیزی نمی ماند شما را به خدا موقع دادن رتبه خودتان را به جای ما تصور کنید منتظریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.