رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

قیمت اطلس، شاهین اتوماتیک، ساینا GX، ساینا S و کوییک GXR اعلام شد | طوفان شبانه سایپا

قیمت پنج خودروی جدید شرکت سایپا که در سامانه یکپارچه خودرو عرضه شده بودند مشخص شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرملت، شرکت سایپا در کنار ایران خودرو یکی از دو شرکت خودروساز معروف در ایران است که محصولاتی مقرون به صرفه تر نسبت به ایران خودرو عرضه می کند. پراید، تیبا، کوییک، ساینا و شاهین از جمله محصولات شرکت سایپا است. سایپا در سال جاری خودروهای جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد. قیمت محصولات جدید سایپا به تازگی اعلام شده است.

شورای رقابت در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) قیمت ۵ محصول سایپا که در سامانه یکپارچه عرضه شده بودند اما قیمت نداشتند، را تعیین و اعلام کرد.

سپهر دادجوی توکلی گفت: قیمت ۵ محصول سایپا که در طرح‌های فروش یکپارچه خودروها (مرحله دوم) عرضه و نوبت‌دهی شده بودند، اما تاکنون قیمت نداشتند، در جلسه امروز (سه‌شنبه ٢١ شهریور ماه) شورای رقابت تعیین تکلیف شدند.

مدیر روابط عمومی شورا و مرکز ملی رقابت تصریح کرد: سازمان حمایت قیمت این محصولات را بررسی و پیشنهاد کرده بود که در جلسه امروز شورا، به رای‌گیری گذاشته شد و در نهایت قیمت این پنج محصول مشخص و اعلام شد.

براساس تصمیم و تصویب شورای رقابت، قیمت پنج محصول سایپا شامل شاهین اتوماتیک، ساینا S، ساینا GX، اطلس و کوییک GXR به شرح زیر اعلام شده است:

جدول

رونمایی سایپا از خودروهای جدید

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT، شاهین پلاس، اطلس، سهند و کادیلا (محصولات زیرمجموعه پارس‌خودرو)، سیلک، پاژ و ون هامون (محصول زیرمجموعه زامیاد) محصولات جدید سایپا هستند که امسال عرضه می‌شوند.

به گزارش دیجیاتو، در سال جاری محصولات جدید سایپا به بازار معرفی می‌شوند. مدیرعامل این شرکت همچنین از ورود بعضی زیرمجموعه‌های سایپا به حوزه واردات و مونتاژ خودروهای خارجی خبر داد.

شاهین اتوماتیک با گیربکس CVT، شاهین پلاس، اطلس، سهند و کادیلا (محصولات زیرمجموعه پارس‌خودرو)، سیلک، پاژ و ون هامون (محصول زیرمجموعه زامیاد) ۸ محصول جدید سایپا هستند که در سال جاری در دسترس خریداران قرار می‌گیرند.

خودروی کادیلا یا همان ساندروی ایرانی به‌تازگی در حضور وزیر صمت رونمایی شده، ولی هنوز به فاز تولید انبوه نرسیده است.

عرضه شاهین اتوماتیک CVT به بازار برای خردادماه برنامه‌ریزی شده، اما شاهین پلاس و اطلس در تیرماه امسال وارد فاز تولید می‌شوند. شاهین پلاس نسخه ارتقایافته سواری شاهین بوده که از امکانات بیشتری برخوردار است. این ماشین به موتور ۱.۶ لیتری ME۱۶ مجهز بوده که می‌تواند ۱۱۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. سیستم انتقال قدرت در شاهین پلاس شامل گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک تولید شرکت DAE می‌شود.

از طرف دیگر، سهند و کادیلا محصولی از زیرمجموعه پارس‌خودرو هستند که مطمئنا نظر خریداران را به خود جلب می‌کنند.

سدان سهند که احتمالاً در مردادماه به بازار می‌آید، براساس پلتفرم X۲۰۰ ساخته شده است. ولی کادیلا یا همان تندر ۹۰ ایرانیزه‌شده مبتنی بر پلتفرم L۹۰ بوده و پیشرانه آن نسخه بهبودیافته K۴M است.

اطلس نیز یکی دیگر از ۸ محصول جدید سایپا محسوب می‌شود که قرار است در ۴ مدل مختلف در دسترس مشتریان قرار گیرد. این ماشین نیز براساس پلتفرم X۲۰۰ ساخته شده است و به‌طور خاص مدل E‌ تیپ ۲ آن شامل مجموعه کاملی از امکانات و تجهیزات رفاهی و ایمنی می‌شود. این ماشین از پیشرانه ۱.۵ لیتری استفاده می‌کند که قدرت و گشتاور آن به‌ترتیب به ۹۰ اسب‌بخار و ۱۳۷ نیوتن‌متر می‌رسد. این نیرو از طریق گیربکس ۵ سرعته دستی و یا گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو انتقال می‌یابد.

سیلک، پاژ و ون هامون از دیگر محصولاتی هستند که در سال جاری عرضه می‌شوند. سیلک نسخه ایرانیزه‌شده سیتروئن C۳XR و پاژ یک خودروی هاچ‌بک مبتنی بر پلتفرم رنو کوئید است. ون Z۱V۱ نیز با نام هامون و تحت برند زامیاد وارد بازار می‌شود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.