رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۰/۰۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۱۸۰۵ دلار و ۱۸ سنت رسید.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، کاهش محدودیت‌های کرونایی در چین فشار بر دلار آمریکا را با افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌های مخاطره‌آمیز افزایش داده و باعث بالا رفتن قیمت طلا تا بیش‌از ۱۸۰۰ دلار در هر اونس شده‌است.

به گزارش بلومبرگ، پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را افزایش می‌دهد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۱۸۰۵ دلار و ۱۸ سنت رسید.

چین از اوایل ژانویه لزوم قرنطینه برای مسافران ورودی را برمی‌دارد. به‌این‌ترتیب امید به افزایش تقاضا و بازتر شدن اقتصاد این کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد آسیا افزایش می‌یابد.

بازارها همچنین درحال بررسی اطلاعات اقتصادی آمریکا هستند که در روز جمعه منتشر شد و حاکی از کاهش تورم و کند شدن هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان بود. به‌این‌ترتیب فشار بر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش دوباره نرخ بهره کاهش می‌یابد.

ضعف دلار و امید به آسان‌تر شدن سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا باعث شده قیمت طلا در سه‌ماهه پایانی سال جاری میلادی بیش‌از ۸ درصد افزایش یابد.

قیمت نقره امروز با ۰.۷۳ درصد افزایش به ۲۴ دلار و ۱۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۱ درصد افزایش ۱۰۲۷ دلار و ۱۰ سنت معامله می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.