لطیفی: مسئله هوشمندسازی در استخدام دولتی مدنظر قرار می‌گیرد

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: اعتقاد ما این است که در بحث استخدام اولا باید اثر فناوری را ببینیم چرا که به هر حال فناوری‌ها نیازهای ما به بخشی از نیروی انسانی را تغییر داده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم،‌ میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در پاسخ به سوالی درباره نظر این سازمان پیرامون نحوه استخدام‌های دولتی که در برنامه هفتم توسعه به آن تصریح شده، گفت:اعتقاد ما این است که در بحث استخدام اولا باید اثر فناوری را ببینیم چرا که به هر حال فناوری‌ها نیازهای ما به بخشی از نیروی انسانی را تغییر داده است.

وی افزود: در همین راستا باید مسئله هوشمندسازی دولت،‌ بحث هوش‌ مصنوعی و سامانه‌های یکپارچه‌ای در استخدام‌ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت:‌ اگر بخواهیم در برنامه یک نسخه ثابت برای همه صادر کنیم این خلاف روح کلی قانون‌گذاری در کشور است و کارسنجی و روش‌سنجی و نیاز واقعی باید مبنای واقعی جذب نیروی انسانی در دستگاه‌های دولتی باشد تا بهره‌وری که در صدر سیاست‌های برنامه هفتم هست، محقق شود.

لطیفی درباره یکسان‌سازی حقوق‌ها گفت: اساسا بندهای مربوط به حقوق و دستمزد در نسخه نهایی برنامه هفتم نیست و پیشنهاد که ما داده بودیم حذف شده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.