لیوان شخصی آدولف هیتلر به قیمت ۱۱,۰۰۰ دلار به حراج گذاشته شد

لیوان نیم لیتری که روی آن حروف اول نام رهبر نازی، آدولف هیتلر در کنار یک عقاب بر فراز یک صلیب شکسته (سواستیکا) حک شده است، در Burgerbraukeller که او کودتای نافرجام خود را در سال ۱۹۲۳ انجام داد، نگهداری می شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، کودتای هیتلر در این مکان در مونیخ او را برای اولین بار مورد توجه عموم مردم آلمان قرار داد. پس از آن، هیتلر به جرم خیانت به پنج سال زندان محکوم شد، اما تنها ۹ ماه از مجازات خود را در زندان سپری کرد و در این مدت کتاب معروف «نبرد من» (Mein Kampf) را نوشت.

لیوان

هیتلر، پس از به دست گرفتن قدرت در سال ۱۹۳۳، سالگرد کودتای نافرجام خود را با سخنرانی برای مبارزان قدیمی در سالن Burgerbraukeller، جشن گرفت. اعتقاد بر این است که از این دوره به بعد بود که لیوان مورد نظر توسط هیتلر استفاده شد.لیوان شخصی هیتلر به حراج گذاشته می شوداین یک سنت در سالن های این چنینی آلمانی است که میهمانان محترم، یا حتی بدنام، لیوان هایی با نام خود دارند.

گمان می‌رود این لیوان پس از جنگ جهانی دوم در ساختمان Burgerbraukeller پنهان شده بود تا از گرفتن آن توسط متفقین یا شهروندان جلوگیری شود.لیوان شخصی هیتلر به حراج گذاشته می شودرئیس این حراجی بیل پاناگوپولوس گفت: «اقلام زیادی از ظروف سفره هیتلر در طول سال‌ها آشکار شده‌اند، اما شاید هیچ چیز به اندازه لیوان شخصی او خاطره انگیز نباشد که وضعیت بسیار خوبی هم دارد». این لیوان در ۲۸ ژوئن از طریق حراجی تاریخی الکساندر در مریلند، ایالات متحده، به همراه سایر یادگاری های جنگ به حراج گذاشته خواهد شد.لیوان شخصی هیتلر به حراج گذاشته می شودساعت طلای هیتلر، که قرار است تا بیش از ۴ میلیون دلار به فروش برسد به علاوه آخرین پیام نظامی امضا شده او از پناهگاهش در برلین در سال ۱۹۴۵، که می تواند ۸۰,۰۰۰ دلار به فروش برسد، به حراج گذاشته خواهند شد. سال گذشته نیز، کلیدی که گفته می شد مخصوص توالت شخصی هیتلر است و ۳۵۵ دلار ارزش داشت، بیش از ۱۶,۰۰۰ دلار فروخته شد.

اکنون دیگران میخوانند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.