ماجرای تعطیلی سینماهای باغ کتاب چه بود؟

سخنگوی شورای شهر تهران از پیگیری مسائل حقوقی و مالی برای بازگشایی سینماهای باغ کتاب خبر داد و گفت: می‌توان سرانه فرهنگی تهران را در سطح ملی بالا برد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس،‌ علیرضا نادعلی، سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره ظرفیت‌های فرهنگی شهر تهران، اظهار کرد: ظرفیت‌های فرهنگی مختلفی در شهر تهران وجود دارند که آماده بهره‌برداری هستند همچنین اکثر آنها از زمان ریاست آقای قالیباف در شهرداری تهران شناسایی شده است که گاهی با چند درصد تکمیل قابل بهره برداری هستند، این ظرفیت‌ها در شهرداری تهران در این دوره بازشناسی شده است.

وی افزود: ما هم در شورا از روز نخست شروع به کار خود، بازبینی‌های لازم را انجام داده و گزارش‌های مختلفی را از مدیران قبلی دریافت کرده‌ایم؛ از دوره سه شهردار قبلی تهران، مجموعه‌هایی وجود دارند که تنها با چند درصد تکمیل، بکارگیری آن‌ها می‌توانست یک سرانه فرهنگی افزوده‌ای برای آن مناطق داشته باشد که برخی از آن‌ها در شمار مناطق محروم تهران هستند.

این عضو شورای شهر تهران بیان داشت: «ایوان ری» در منطقه ۲۰ یکی از مجموعه‌هایی است که نیاز به تکمیل داشت و همکاران ما امروز در حال تمکیل آن هستند تا به استحصال برسد، یا مجموعه باغ صبا در منطقه ۷ در زمان خودش در خاورمیانه منحصربفرد بود چهار سال به حال خود رها شده بود و در حال حاضر تکمیل آن نیاز به صرف هزینه مجدد دارد تا به مرحله بهره برداری برسد.

نادعلی در ادامه با اشاره به تعطیلی تقریبی سینماها در ایام کرونا، توضیح داد: تعطیلی برخی از سینماها از جمله سینماهای باغ کتاب که به اذعان مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی به دلایل حقوقی امکان استفاده از آن‌ها وجود نداشته است، در حال پیگیری و رفع مشکل است. سینماها پس از دو سال کرونا نیاز به بازگشایی دارند و شایعاتی که در خصوص تعطیلی و بسته شدن آن‌ها گفته می‌شود، صحت ندارد و ما در حال انجام مراحل حقوقی و مالی آن هستیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پایان تاکید کرد: با اختصاص چند درصد اعتبار و تمرکز بیشتر، می‌توان از ظرفیت‌های فرهنگی هر منطقه استفاده لازم را داشت، بنابراین درخواست ما از شهردار تهران این است که توجه بیشتری به این بحث داشته باشند و با سرعت بیشتری این‌ها را در دایره استفاده مردم قرار دهند، چرا که انجام این پروژه‌ها نه تنها محدود به یک منطقه یا محله نیست بلکه گاهی کل شهر تهران می‌توانند از آن منتفع باشند و به این ترتیب حتی می‌توان سرانه فرهنگی تهران را در سطح ملی بالا برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.