مردم کشورهای مختلف در سینما چه می خورند؟

برخی تصور می‌کنند پاپکورن رایج‌ترین خوراکی‌ای است که مردم دنیا هنگام تماشای فیلم در سینما می‌خورند، اما اینگونه نیست.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، ما تصور می‌کنیم پاپکورن رایج‌ترین خوراکی‌ای است که مردم دنیا هنگام تماشای فیلم در سینما می‌خورند. اما اینگونه نیست. در برخی کشور‌ها مردم خوراکی‌های نامتعارفی را ترجیح می‌دهند. در ادامه می‌خواهیم ببینیم مردم کشور‌های مختلف در سینما چه می‌خورند.

یونان

یونانی‌ها به قدری به غذای سنتی شان، سوولاکی علاقه دارند که در این کشور آن را از هر جایی می‌توانید بخرید حتی در بعضی سینما‌های روباز آن.

مکزیک

در سینما‌ها و استادیوم‌های مکزیک معمولاً توستیلوکو می‌فروشند. این غذای خیابانی از چیپس‌های ترتیلایی تهیه می‌شود که روی آن‌ها سس تند، خیار، آب لیموترش، جیکاما، لوبیا و بادام زمینی ریخته می‌شود.

فنلاند

سینما‌های فنلاند طیف گسترده و متنوعی از شکلات‌های ژله‌ای میوه‌ای شبیه به پاستیل را در دکه‌های خود عرضه می‌دهند.

چین

بسیاری از طرفداران سینما در چین هنگام تماشای فیلم آلوی خشک شور (که در مکزیک هم پرطرفدار است)، تخم آفتابگردان و ماهی مرکب خشک شده می‌خورند.

هلند

آبنبات‌های سالم شیرین بیان طرفداران زیادی در هلند دارند و در بسیاری از سینما‌ها به فروش می‌روند. به خصوص نوع نمکی آن بسیار پرطرفدار است. گرچه طعم نسبتاً غیرعادی‌ای دارد که باید به آن داشته کنید.

کره جنوبی

سینمارو‌ها در کره جنوبی ترجیح می‌دهند در هنگام تماشای فیلم شاه بلوط برشته بخورند؛ و مانند بسیاری از دیگر کشور‌های آسیایی در این کشور هم ماهی مرکب خشک شده طرفداران زیادی دارد.

کلمبیا

مورچه برشته شاید جایگزین اشتها آوری برای پاپکورن به نظر نرسد، اما خوردن این خوراکی هنگام تماشای فیلم در کلمبیا امری عادی است. این مورچه‌ها طعم خاصی دارند که برخی آن را به بیکن تشبیه می‌کنند.

هند

در سینما‌های هند نه تنها شاهکار‌های بالیوود بلکه غذا‌های سنتی خیابانی این کشور را می‌توان پیدا کرد. سمبوسه و وادا پاو (ساندویچ سیب زمینی و فریتر) از جمله‌ی این غذا‌ها هستند.

تایوان

پاپکورن مرغ نام خوراکی‌ای است که طرفداران زیادی تایوان دارد. این خوراکی که معمولاً در رستوران ها، دستفروشی‌ها و سینما‌های تایوان به فروش می‌رسد را بسیار لذیذ توصیف می‌کنند.

ژاپن

زندگی در ژاپن را بدون غذا‌های دریایی نمی‌توان تصور کرد؛ بنابراین تعجبی ندارد که همه‌ی سینما‌های ژاپن به مشتریان خود ایریکو، نوعی خوراکی تهیه شده از ساردین یا ماهی آنچووی خشک شده، عرضه می‌کنند.

باربادوس

ماهی قلقلی (کیک ماهی باجان) در باربادوس و دیگر کشور‌های دریای کارائیب بسیار پرطرفدار است. این خوراکی که با ماهی شور، آرد، بیکینگ پودر و گیاهان معطر تهیه می‌شود را در سینما‌های روباز می‌فروشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.